środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaProjekty domówProjekty domów z antresolą rozwiązaniem problemu małego metrażu

Projekty domów z antresolą rozwiązaniem problemu małego metrażu

Mały metraż może skutecznie utrudnić nam meblowanie mieszkania czy domu. Czasami kupujemy mniejsze domy, w których nie możemy się zmieścić z całym swoim dobytkiem. Wynika to z wielu elementów. Między innymi z tego, że dom bardzo nam się podoba, okolica zachwyca, a do pracy mamy kilka kroków, a nie kilkanaście przystanków autobusowych.

Rola domów z antresolą

Antresola to wydzielone półpiętro na poziomie parteru, które umożliwia w małym, ale wysokim pomieszczeniu, utworzenie dodatkowej, wolnej przestrzeni. Najczęściej na takich antresolach projektuje się sypialnię, miejsce do odpoczynku, a także dodatkową bibliotekę. Jest to bardzo dobre i modne rozwiązanie dla młodych ludzi. Projektów domów z antresolą jest mnóstwo, powodując, że rozwiązanie problemu, związanego z małym metrażem, nie stanowi wyzwania. Wręczy przeciwnie – urozmaica wnętrza, optycznie je powiększając. Mając projekt domu, który ma skośny dach, możemy stworzyć w nim antresolę i okna, z których można oglądać ogród z wysokości antresoli. Sama poręcz antresola, najczęściej ozdobiona, jest idealnym miejscem na pnącą roślinność. Po kilku latach, odpowiednio zadbany bluszcz może opleść cały teren, sprawiając niesamowite wrażenia widokowe. A poziomu parteru nie widać też całej antresoli, przez co można pozwolić sobie na zbudowanie intymnej sfery, poza ciekawskimi spojrzeniami. To idealny wybór dla lubiących ciekawe rozwiązania, dla miłośników architektury, ale także dla zwykłych ludzi, którzy pragną w swoim domu stworzyć poczucie piękna i bezpieczeństwa.

Ułatwienia w projektach domu z antresolą

Należy pamiętać o tym, że takie rozwiązanie nie niesie ze sobą tylko pozytywnych rozwiązań. Na etapie projektowania wręcz trzeba zdać sobie sprawę z potrzeby dogrzewania takiej antresoli w zimę, a także zawczasu pomyśleć o oświetleniu, które jest niezbędne na długie, jesienne wieczory. Wszystkie te elementy należy wrysować w projekt, by potem nie spotkać się z przymusem zmiany takiego projektu domu z antresolą w trakcie prac budowlanych. Takie nieszczęśliwe zdarzenie może opóźnić wznoszenie budynku i wiązać się z niepotrzebnymi kosztami, na które nie byliśmy tak bardzo przygotowani.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments