sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaPościel z kory bielawa

Pościel z kory bielawa

Zastanawiając się nad wyborem kompletu pościeli do sypialni, warto rozeznać się w rynku materiałów, z którego są tworzone. Przede wszystkim materiałem, z którego szyta jest większość pościeli, jest bawełna. Ostatnio jednak dużo modniejsze jest kupowanie pościeli z kory bielawa, inaczej zwaną korą bielawską. To dobry wybór, za niską, przyzwoitą cenę, a także możliwość wybierania z wielu fasonów i kolorów zestawów pościeli. Tak, by można było je dobrać do każdej sypialni.

Czym jest kora bielawa?

Jest to odmiana bawełny, stosowana do wyrobu pościeli, która jest o wiele bardziej wytrzymała niż sama bawełna. Nie wymaga pielęgnacji, polegającej na krochmaleniu i prasowaniu, przez co można ją zaliczyć do bardzo nowoczesnych i funkcjonalnych pościeli. Jest ona gruba, odporna na czynniki zewnętrzne i pięknie prezentuje się w sypialni. Pielęgnacja pościeli z kory bielawy polega tak naprawdę na wypraniu jej w średniej temperaturze. Po wyjęciu z bębna pralki, możemy czuć w rękach jej sztywność, jednak ona znika zaraz po pierwszej nocy, ustępując uczuciu wygody. Dużą zaletą pościeli jest też jej cena. Jest to jedna z najtańszych pościeli, co zupełnie nie wpływa na jej jakość. Wręcz przeciwnie, jest ona o wiele lepsza od pościeli bawełnianej czy szytej z satyny. Zazwyczaj dostępne na polskim rynku komplety są zasuwane na suwak błyskawiczny, a nie zapinane na guziki, co znacznie ułatwia zmianę kołdry i poduszek.

Przeznaczenie pościeli z kory bielawskiej

Pościel z kory bielawy opłaca się kupować do hosteli, schronisk górskich czy do domków letniskowych, ze względu na wytrzymałość i łatwość w pielęgnacji. To dość istotne, ponieważ ciągła zmiana zestawów pościelowych w takich miejscach mogłaby być druzgocząca dla portfela, a przecież chodzi o zminimalizowanie kosztów i zwiększenia jakości snu gości, rezydujących w progach różnorakich noclegowni. Wygodne łóżko, z dobrej jakości pościelą, to też podstawa hotelików typu Bed&Breakfast, gdzie i właścicielom, i gościom zależy na dobrych warunkach sypialnianych przede wszystkim.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments