środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaProjekty domówNowoczesność w architekturze - zobacz projekty domów z dachem bezokapowym

Nowoczesność w architekturze – zobacz projekty domów z dachem bezokapowym

Każdy Inwestor, planując budowę domu, musi podjąć ważną decyzję, jaką jest wybór odpowiedniego projektu. Pojawia się kluczowe pytanie: który projekt będzie najlepszy? Wybór jest ogromny – od tradycyjnych brył budynków, przez nowoczesne konstrukcje, z opcją garażu czy bez niego, a także z różnymi rodzajami dachu. Szczególnie interesujące dla wielu osób są domy z bezokapowymi dachami dwuspadowymi, które nadają inwestycji wyjątkowy wygląd. Zobacz, jak imponująco może prezentować się taki dom i odkryj atuty przedstawionych w artykule gotowych projektów z dachem bezokapowym.

Dom z dachem bezokapowym – odkryj piękno prostych brył

Projekty domów z dwuspadowym dachem bezokapowym zdobywają serca przyszłych właścicieli, stawiających na nowoczesność i funkcjonalność. Charakteryzują się one minimalistyczną formą bryły, która podkreśla ich styl. W tak zaprojektowanym domu dach nie posiada części wystającej poza obrys budynku, kończy się tam, gdzie kończą się ściany zewnętrzne domu. Rozwiązanie to zapewnia ciekawy, nowatorski wygląd, sprzyja również sprawnej realizacji inwestycji. Prosta konstrukcja bryły ma także korzystny wpływ na standard energetyczny budynku, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania i efektywną eksploatację.

Jeśli marzysz o domu z dachem bezokapowym, poznaj projekty Pracowni ARCHON+. Trzy wybrane propozycje zachwycają swoim stylem i praktycznym układem pomieszczeń.

Dom w kosaćcach 2 (N) OZE

Projekt pełnej uroku małej parterówki z nowoczesnym dachem bezokapowym i pompą ciepła w standardzie. Płaska, antracytowa dachówka doskonale współgra z jasną elewacją i grafitową stolarką. Ozdobą domu jest taras, osłonięty lekką pergolą. Stanowi on idealne miejsce do relaksu, gwarantując mieszkańcom spokojną i kameralną atmosferę. Wnętrze domu czytelnie podzielono na strefy użytkowe. Salon z szerokim przesuwnym przeszkleniem oferuje wspaniały widok na ogród i wygodny dostęp do tarasu, co sprzyja korzystaniu z uroków natury w ciepłe dni. W środkowej części strefy dziennej znajduje się jadalnia, sąsiaduje z nią nowoczesna kuchnia z praktyczną wyspą i spiżarnią. Część prywatna składa się z trzech przestronnych sypialni, dwie spośród nich mają dostęp do ogrodu. W sypialni głównej zaplanowano dodatkowo funkcjonalną garderobę, zapewniając wygodne przechowywanie. Łazienka w tej części domu daje możliwość umieszczenia zestawu umywalek. Zaprojektowana w pobliżu wiatrołapu kotłownia może pełnić funkcję pralni.

Dom w papawerach (E) OZE

Efektowny dom z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym, nawiązujący stylem do nowoczesnej stodoły. Charakterystyczne elementy minimalistycznej bryły to dwuspadowy dach bezokapowy oraz imponujące przeszklenia, które umożliwiają znakomite doświetlenie wnętrza. Wejście do domu zostało osłonięte praktycznym podcieniem, chroniącym przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Główna część parteru to przestronny salon z kominkiem, idealny do spędzania rodzinnych chwil przy filmie czy muzyce. Uzupełnieniem strefy wypoczynkowej jest częściowo zadaszony taras, zachęcający do relaksu na świeżym powietrzu. W sąsiedztwie salonu znajduje się jadalnia oraz kuchnia z praktycznym barkiem śniadaniowym. Parter dopełniają łazienka oraz kotłownia. Poddasze pełniące funkcję strefy prywatnej oferuje dwie sypialnie dziecięce oraz główną sypialnię rodziców z garderobami, miejscem do pracy oraz imponującym oknem, otwierającym widok na zieleń ogrodu. W tej części domu znajduje się także wspólna łazienka. Atutem projektu jest możliwość realizacji na wąskiej działce.

Dom w szyszkowcach 8

Reprezentacyjny dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem. Jego charakter podkreśla kompozycja elewacji, łącząca biały i szary tynk z elementami drewnianymi, a także imponujące przeszklenia i charakterystyczny dach bezokapowy. Wejście do domu oraz taras są dodatkowo zaakcentowane grafitową ramą, która dodaje elegancji całej inwestycji. Parter domu to otwarta przestrzeń dzienna z salonem i kominkiem. Jadalnia zachwyca narożnym przeszkleniem, które doświetla wnętrze. Obok znajduje się funkcjonalna kuchnia z praktycznym, wielofunkcyjnym półwyspem, łączącym miejsce do pracy, barek śniadaniowy oraz zlewozmywak. Miejsce pod schodami przeznaczono na spiżarnię. Układ parteru wzbogaca dodatkowy pokój, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze z pralnią. Na poddaszu zaplanowano cztery sypialnie, w tym jedną z osobistą garderobą. Uzupełnieniem tej strefy jest wspólna garderoba oraz komfortowa łazienka.

Wejdź na archon.pl i zobacz pełną ofertę Pracowni.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments