sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaArchitekturaSky Tower i taras widokowy we Wrocławiu

Sky Tower i taras widokowy we Wrocławiu

Tarasy widokowe kojarzą się przede wszystkim z zapierającymi dech widokami, zazwyczaj związanymi z naturą i górami, a przynajmniej w takich miejscach można podziwiać krajobrazy. Jednak nie tylko przyroda jest jedną z najważniejszych widoków, dla których warto wspiąć się na sporą wysokość lub wjechać za pomocą wyciągu bądź windy. W środku wielkich miast, w naszym kraju, znajdują się perełki architektoniczne, które zapewnią nam niezapomnianą przygodę w rodzinnym gronie.

Sky Tower we Wrocławiu

Oryginalny taras widokowy znajduje się w sercu Wrocławia, w nowoczesnym, szklanym budynku, który jest znany pod nazwą Sky Tower. Sky Tower, wraz z punktem widokowym, tworzą 49. piętrową potęgę, która zachęca do odwiedzin ze względu na piękną panoramę miasta. Na punkt widokowy odwiedzających wożą windy, które przemierzają tę trasę w przeszło minutę. W projektach była mowa o tym, że taras widokowy miał być na 50. piętrze, jednakże ze względów bezpieczeństwa pomysł został zmieniony. Niemniej jednak różnica jednego piętra nie odbiera piękna widoku za oknami, który pozwoli na niesamowite emocje. Ostrzegamy, że Sky Tower z tarasem widokowym nie jest dla wszystkich. Ze względu na budowę i ogromną wysokość, odwiedzanie tego miejsca nie jest wskazane cierpiącym na lęk wysokości.

Najważniejsze informacje dla odwiedzających taras widokowy

Ceny biletów wahają się od 10 do 5 złotych, w zależności od rodzaju biletu (normalny lub ulgowy). Dla dzieci poniżej 7 roku życia wstęp jest wolny, co warto wziąć pod uwagę podczas odwiedzin Wrocławia. Maksymalna wielkość grupy, jaka może znajdować się na punkcie widokowym, to dwadzieścia osób, zaś czas podziwiania nie może być dłuższy niż 20 minut. Na bilecie odwiedzający dostają informacje o tym, którą windą powinni udać się na szczyt Sky Tower, a niedopilnowanie tego zobowiązania skutkuje przepadnięciem biletu, bez możliwości zwrotu należności. Warto wjechać na 49. Piętro, ponieważ Sky Tower jest nowym symbolem ciągle rozwijającego się Wrocławia. W przyszłości przejdzie do historii jako pierwsza taka budowla, która jest zarówno początkiem nowoczesnych rozwiązań, jak i miejscem spotkań oraz punktem orientacyjnym dla odwiedzających miasto turystów. To duży krok w przyszłość, które na nowo definiuje pojęcie tarasu widokowego w mieście.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments