krzywy domek

Krzywy Domek to przede wszystkim niesamowita budowla architektoniczna, która po dziś dzień zachwyca mieszkańców nadmorskiego miasta. To niesamowity budynek, który nie ma prostych ścian, wręcz przeciwnie – jest, jak mówi nazwa, pokrzywiony. Zabawne, prawda?

Krzywy Domek

Krzywy Domek to nic innego jak wspaniała atrakcja Sopotu. Warto pamiętać, będąc nad polskim morzem, że nie tylko same molo i plaża mogą zachwycić człowieka. Latem skupiamy się tylko na tym, co ma do zaoferowania przyroda, często zapominając, że kilkaset metrów dalej czai się architektoniczna perełka, która przeszła do historii jako coś niesamowitego. Krzywy Domek właśnie taki jest – zachwyca swoją formą, nie dając o sobie zapomnieć. Teoretycznie nie zainteresuje on wiele młodych osób, jednak wiem z doświadczenia, że wystarczy go zobaczyć, aby zmienić o nim za wcześnie nakreślone zdanie. Warto również zainteresować taką budowlą dzieci – dzięki temu być może zainteresują się nowoczesną architekturą, która dosłownie zwala z nóg. Taki Domek, jak wspominałam, mieści się niedaleko plaży. Dokładnie znajduje się, a raczej został wybudowany, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino.

Użytkowanie Domku

Czy Krzywy Domek niszczeje, czy, wręcz przeciwnie, tętni życiem? Można powiedzieć, że tak, nie stoi nieużytkowany. Jego część jest przeznaczona na sklepy, które wchodzą w skład tamtejszego centrum handlowego, dlatego można wejść do środka i zobaczyć, jak ten Domek wygląda wewnątrz. Co ciekawe, budynek jest siedzibą dwóch sporych stacji radiowych, oczywiście jest to siedziba lokalna. Niemniej jednak zobaczenie tej budowli jest ciekawym doświadczeniem. Szkoda, że nie jest to atrakcja, przy której można pozostać dłużej i na przykład poznać jej historię, ale w tym celu można wykorzystać źródła w Internecie. Jeżeli więc myślicie o wyjeździe wakacyjnym do Trójmiasta, a także Sopotu, w celu odwiedzenia sopockiego molu, pamiętajcie, aby przejść kawałek dalej i trafić na Krzywy Domek. Taka wizyta zajmie wam chwilę – a wy będziecie bogaci w wiele nowych doświadczeń z architekturą.