łazienka biało czarna

Biało czarna łazienka to symbol elegancki i niesamowitego wdzięku, który nigdy nie wychodzi z mody. Nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że takie połączenie jest wybitnie passe. Projektanci jednak myślą zupełnie inaczej i tworzą cudne łazienki właśnie w takim zestawieniu, szokując swoimi niebanalnymi inspiracjami.

Łazienka – biała i czarna!

Właśnie. Biel i czerń to symbol dwóch odwiecznie gromadzących się na ziemi sił. Dobra i zła. Dobro i zło mogą zagościć w naszej łazience, kiedy do jej projektu wykorzystamy na przykład symbole jing i jang, które kojarzą nam się z kulturą Bliskiego Wschodu. Wtedy łazienka, z drewnianymi meblami, pomalowanymi na czarno i kremowymi, prawie białymi ścianami, tworzy osobliwą mieszankę miejsca, w którym można wypocząć po całym dniu i tygodniu pracy. Taką łazienkę może tworzyć też na przykład ściana, pokryta niecodziennymi płytkami w różnym kształcie. Biało i czarne płytki nadadzą ciekawego wyglądu, a całość przyciągnie wzrok. W takiej łazience można spokojnie postawić wannę na ozdobnych, czarnych nóżkach, która będzie królowała w tym miejscu, zwłaszcza, jeżeli pomieszczenie jest wystarczająco duże. Zagwarantuje nam to wygodę i duże pole do popisu.

Biel i czerń w nowoczesnym wydaniu

Łazienka, nawet pomimo ogólnej aranżacji domu, może być bardzo nowoczesne. To całkowicie zamknięte wnętrze, oddzielone od reszty domu drzwiami. Możemy w nim więc zaszaleć i wykorzystać dostępne na rynku materiału. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, w przypadku sporej łazienki, jest wykorzystanie czarnych kamieni dekoracyjnych, którymi pokryjemy wolną ścianę. Po jej ozdobieniu, możemy podsunąć pod nią piękną, ciekawą toaletkę, która tym razem będzie wyróżniać się spośród naszych mebli. Jeżeli jednak nie jesteśmy miłośnikami takich rozwiązań, ale cenimy sobie połączenie tych dwóch przeciwnych do siebie barw, możemy skorzystać z innych materiałów, na przykład z drewna, dzięki któremu uspokoimy kontrastujące pomieszczenie. Dzięki temu również zyskamy pewnego rodzaju komfort i ciekawe pomieszczenie, którego będą nam zazdrościć wszyscy goście.