krzywy domek sopot

Nie byłoby sopockich atrakcji bez tej jednej, najistotniejszej. Mowa tutaj o Krzywym Domku, budowli, która bezsprzecznie kojarzy się z tym miastem i do której należy chociaż raz wstąpić – a raczej zobaczyć ją z zewnątrz.

Sopocka perełka architektury

Krzywy Domek to rzeczywiście perełka architektury, a jednocześnie jeden z najdziwniejszych projektów architektonicznych w Polsce. Stworzony został na wzór rysunków artysty Jana Marcina Szancera. Domek wygląda tak, jakby się chwiał w posadach i miał się chylić ku upadkowi. Na żywo ten efekt jest jeszcze mocniejszy, bowiem domek wstawiono między normalną, chciałoby się powiedzieć ludzką zabudowę. Jednak poziomami nie różni się od kamienic go otaczających, co również jest zdecydowanym plusem – na pierwszy rzut oka nie widać różnicy, dopiero ludzie później stają jak wryci, zaskoczeni przez niespodziewane. Gdzie stoi? Niedaleko morza, w sercu sopockiej bohemy, która nigdy nie przestaje być tak zapamiętała. Krzywy Domek zdobi krajobraz ulicy Bohaterów Monte Cassino, stoi praktycznie w środku sopockiego „Monciaka”.

Ciekawostki o Krzywym Domku

Jeden z portali, dokładnie portal Village of Joy, umieścił sopocki Domek na liście pięćdziesięciu dziwnych budowli, jakie można zwiedzać i, co niesamowite, to właśnie sopocka perełka zajęła pierwsze miejsce. Niesamowite? Na pewno. Zachęcające do obejrzenia? Ba! Krzywy Domek to jedna z tych atrakcji, które trzeba zobaczyć, nawet w przelocie. Z uśmiechem na ustach, bo jak inaczej zareagować na te bajkowe kształty, które kryją w sobie nie tylko sztukę, ale i nowoczesne, niesztampowe podejście polskiego budownictwa. Co jeszcze jest w nim takiego nowoczesnego, ponieważ można powiedzieć, że jest sztuką samą w sobie? Chodzi o biznesowe biura, które mają swoją siedzibę właśnie w Krzywym Domku. Wynajęcie przez wiele firm pomieszczeń w tym budynku świadczy o tym, że chcemy być blisko niespodziewanych kształtów, czuć się wyjątkowi, właśnie dzięki niebanalnemu spojrzeniu na architekturę. Co to dla nas oznacza? Coś może nie do końca odkrywczego, ale ważnego – możemy stworzyć jeszcze wiele takich miejsc, które będą zachwycać inne pokolenia.