niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaProjekty domówProjekt domku dla dzieci

Projekt domku dla dzieci

Twoje dziecko nudzi się na dworze? Nie masz pomysłu, jak zagospodarować teren za domem, który straszy pustką i gołą ziemią? Zaprojektuj i zbuduj jego własne królestwo! Jeżeli domek dla dzieci jest dla ciebie zbyt skomplikowanym przedsięwzięciem – skorzystaj z pomocy fachowców!

Projektowanie domku dla dzieci

Przede wszystkim powinnyśmy na taki domek znaleźć odpowiednie miejsce w ogrodzie. Duża ilość wolnej przestrzeni sprawi, że nie będziemy mieć problemu z ustawieniem go między zielenią. Takie domki najlepiej budować z drewnianych desek, chyba że organizujemy takie miejsce do zabawy w domu i tworzymy domek z dużego pudła – to również da się zrobić. Przyjmijmy jednak, że robimy domek z drewna, który docelowo ma stać na zewnątrz. Na początku warto zrobić biznesplan, szukając różnych projektów w Internecie. Przede wszystkim trzeba wyliczyć wymiary domku, a następnie przygotować podłoże. Jeżeli zbijamy podłogę z drewna, warto jako fundament pod dom ustawić bloczki, które nieco podwyższą całą konstrukcję. Zbijajmy ściany za pomocą wkrętarki i wkrętów do drewna, które idealnie przytrzymają całą konstrukcję. Przed zabraniem się za zbijanie, należy deski porządnie wyszlifować i dodatkowo zabezpieczyć lakierem, by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Potem, po zbiciu, malujemy domek na odpowiedni kolor. Jednak takie rozwiązania często przerastają wiele osób. Stąd polecamy zajrzeć na strony, które oferują takowe domki.

Gotowe projekty domków

Można zrobić inaczej – zakupić domek, robiony pod zamówienie. Wiele firm zajmuje się takim projektowaniem, ponieważ zdają sobie sprawę z zapotrzebowania. Dzieci, zwłaszcza dziewczynki, chcą mieć swoje małe królestwo tak, jak sobie je wyobraziły, dlatego projekt często uwzględnia różne udogodnienia widokowe, na przykład wieżyczki, okienka z zasłonkami i jasnoróżowe ściany, które zachęcają do spełniana czasu. Dobrze jest wybrać odpowiedni projekt, można też korzystać z projektów, które już są dostępne na stronach internetowych – dzięki temu nieco oszczędzamy na domku dla dzieciaków.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments