sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaKuchniaBardzo mała kuchnia w bloku - ciekawe rozwiązania

Bardzo mała kuchnia w bloku – ciekawe rozwiązania

Bardzo mały metraż łazienki to duże utrudnienie, ale w bloku rzadko można przeznaczyć więcej miejsca na to pomieszczenie. Bardzo często takie kuchnie są aneksem kuchennym, ponieważ nie są osobnym pokojem, a częścią dużego pokoju. Czasami jednak nie da się powiększyć metrażu, chociażby wyburzając ścianę, i trzeba pomyśleć o odpowiedniej aranżacji. Musi ona być przede wszystkim funkcjonalna, ponieważ w kuchni nie relaksujemy się, czytając książkę czy oglądając TV, ale gotujemy, nierzadko dla całej rodziny.

Delikatne wnętrze bardzo małej kuchni

Minimalistyczne kuchnie uwielbiają delikatność i jasne kolory. Meble, które powinny stanąć na takim metrażu, należy zaprojektować tak, by nie straszyły topornością. Dobrze jest zastosować przeszklone drzwiczki, a także modele przesuwne, o ile kuchnia ma więcej niż 4 metry kwadratowe. To sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się lekkie, bardziej delikatne i ciekawe, a jednocześnie modnie zaaranżowane. Warto ułożyć także meble w literę L, jeżeli mamy do czynienia z pomieszczeniem kwadratowym lub też prostokątnym. Pamiętajmy o miejscu na swobodny obrót. Abyśmy mieli wygodną przestrzeń, należy, między meblami, a ścianą, zachować przestrzeń przynajmniej 120 centymetrów szerokości. Dzięki temu nie zostaniemy zmiażdżeni przez własną kuchnię.

Przechowywanie w bardzo małej kuchni w bloku

Przechowywanie przedmiotów dzieli ludzi na dwie grupy. Przede wszystkim na miłośników ich pokazywania, eksponowania w kuchni, oraz na lubiących chować je w swoich szafkach. Dla tych pierwszych mam rozwiązanie w postaci ozdobnych koszy, które mogą zawisnąć na wolnej przestrzeni na ścianie w kuchni, blisko kuchenki gazowej. Można w nie włożyć wszelkiego rodzaju pomoce kulinarne lub przedmioty pomocne w cukiernictwie. Ozdobne kosze to także sposób na urozmaicenie wnętrza delikatnymi motywami, najlepiej kwiatowymi, które dodatkowo upiększą przestrzeń, w której gotujemy. Spokojne kolory wyciszą i pozwolą skupić się na przepisie. To bardzo ważne, ponieważ pieczenie różnego rodzaju pysznych ciast wymaga cierpliwości i całkowitego skupienia.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments