dekoracje na komode do salonu

Dekoracje na komodę do salonu to temat bardzo rozległy, który może zabrać wiele stron pisania, ale ja skupię się na najważniejszych elementach dekoracyjnych, które można dobrać pod daną porę roku. To jednocześnie upiększy nasz pokój dzienny, a jednocześnie nie pozwoli na nudę i stagnację w pomieszczeniu.

Pora roku – pora na dekorację

Nie zawsze warto patrzeć tylko na modne dodatki, ponieważ moda cały czas ulega zmianie. Na komodzie warto mieć rzeczy związane z daną porą roku. Podczas jesiennych wieczorów na meblu można ustawić porcelanowe dynie lub prawdziwe, te ozdobne. Bukiet naturalnie jesiennych liści upiększy nasz salon, zwłaszcza jeżeli będą one przewiązane wstążką i wstawione do pięknego wazonu. Kasztany i żołędzie kojarzą nam się z dziecinną zabawą – dużo lepiej będą prezentować się w przezroczystym szkle, usypane w różnego rodzaju poziomy. Takie właśnie ozdoby za szkłem potrafią bardzo przyciągnąć wzrok. Zima kojarzy nam się z kulami śnieżnymi, a także małymi choinkami z różnych materiałów. Taką nowoczesną choinkę można postawić już na początku grudnia. Nie zapominajmy o wiośnie i świeżych kwiatach – to najlepsza dekoracja na komodę do salonu w marcu, kwietniu i w maju. Na lato warto zaopatrzyć się w dodatkowe ramki na zdjęcia. Nic tak nie cieszy oczu, jak własna i uśmiechnięta rodzina.

Własnoręczne dekoracje – DIY

DIY to angielski skrót od Do it yourself. Oznacza on przedmioty wykonane własnoręcznie, które nie tylko pobudzają naszą kreatywność, ale i oryginalnie zdobią nasz salon. DIY może również kojarzyć się z zabawą z młodości, ale takie dekoracje wykonane przez dorosłych są zazwyczaj jeszcze piękniejsze i lepiej wykonane, niż te ze sklepu. Przy tchnieniu weny można wspaniale ozdobić białą doniczkę zwykłym markerem – narysować oczy i usta, a także nos. Doniczkę na kwiaty można też opisać różnymi słowami, a także nazwami roślin, jakie w nich rosną. Teoretycznie nie przynosi to nic szczególnego do aranżacji wnętrza, ale praktycznie, kiedy komoda jest ustawiona przy sporej biblioteczce domowej, może wyglądać naprawdę ładnie. Rozwiązań DIY jest mnóstwo, a Internet z pewnością jest odpowiednim miejscem na ich wyszukiwanie. Takie artystyczne działania pozwolą nam się nie tylko rozwijać, ale i odprężać, łącząc pracę i relaks w jedno.