poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPomieszczeniaKuchniaKuchnia biało szara - inspiracje

Kuchnia biało szara – inspiracje

Kuchnie w bieli okraszone odcieniami szarości przywodzą na myśl wnętrza zimne, surowe, męskie. Nic bardziej mylnego. Taka kuchnia może być sposobem na aranżację idealną, która jest nie tylko praktyczna, ale u przykuwa wzrok każdego z użytkowników oraz gości.

Szara kuchnia w bieli

W szaro białej kuchni mamy mnóstwo światła i przestrzeni. Lśniące powierzchnie szarych blatów przyciągają wzrok, szary gres szkliwiony aż prosi się, by stąpać po nim bosymi stopami i obserwować przy tym swoje odbicie, a nowoczesny sprzęt kuchenny ze stali nierdzewnej zachęca, by z niego korzystać, czyniąc tym samym szaro białą kuchnie centrum domu. Połączenie bieli i szarości to jedno z najmodniejszych zestawień. Zdaje egzamin w wielu stylach aranżacji i wcale nie stanowi dla nich tła – przeciwnie – jest na pierwszym planie, a cała reszta to odpowiednio dobrana gra dodatków. Szarości wbrew powszechnym przekonaniom nie emanują chłodem. Wszystko zależy od użytych materiałów. przede wszystkim należy pamiętać, że to bardzo elegancji kolor. Nie potrzebuje wielu dodatków, by idealnie spełniać swoją rolę kuchni praktycznej i funkcjonalnej. Takie zestawienie barw przywodzi raczej na myśl klasykę, prostotę ale i bogactwo.

Ożywianie szarej kuchni

Aby nieco ożywić przestrzeń, wystarczy kilka zielonych roślin, aby nasza szaro biała kuchnia zgrała się z innymi pomieszczeniami – zwłaszcza jeśli jest otwarta na salon – i nabrała odrobiny ciepła, którego tak naprawdę przecież nie zatraciła. Wszystko zależy od odbioru patrzącego. Matowe powierzchnie, plecione maty stołowe i chromowana armatura dodatkowo ocieplą biało szarą kuchnię. Warto pamiętać, że pomieszczenie w takich barwach można aranżować na wiele sposobów. Wystarczy zmienić dodatki, aby klimat naszej kuchni z industrialnego przeszedł na przykład na skandynawski. Cegła, drewno albo imitacje zwierzęcych skór na krzesłach mile widziane! A, i nie zapominajmy o sztuce, wszelkich ich przejawach. Mamy przecież do dyspozycji ogromna powierzchnię białych ścian.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments