niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaKuchniaOtwarta kuchnia - na salon

Otwarta kuchnia – na salon

Tak zwany aneks kuchenny, czyli kuchnia otwarta na salon, to hit ostatnich miesięcy. Wygodnie rozplanowany aneks to skarb dla pani domu, a także dla jego użytkowników. Warto więc zainteresować się osobną kuchnią, w której będzie można wspólnie przygotowywać posiłki, w spokoju i pełnej swobodzie.

Aneks kuchenny w salonie

Nie każdej gospodyni podoba się pomysł z otwartą kuchnią. Dzieje się tak najczęściej w porze obiadu lub przy przyjmowaniu gości. Wiele pań nie lubi, gdy ktoś jej przysłowiowo zagląda do garów lub rozprasza rozmową. W kuchni zamkniętej, w osobnym pomieszczeniu, mamy o wiele większy komfort, aniżeli w kuchni otwartej. Kolejnym minusem aneksu jest to, że wszystkie zapachy, a także tłuszcz, unosi się po salonie i może przeszkadzać domownikom i gościom. Zbyt intensywne zapachy rzeczywiście nie zawsze są pożądane na imprezach wszelkiego rodzaju. Poza tym w otwartej kuchni nie można pozwolić sobie na chaos i bałagan, ponieważ wszystko widać jak na dłoni. Niemniej jednak są sposoby, które pozwalają na posiadanie otwartej kuchni i jednocześnie dają poczucie prywatności, zwłaszcza osobie gotującej.

Sposoby na otwartą kuchnię

Przede wszystkim warto zainwestować w ściankę, która chociaż trochę oddzieli kuchenkę od reszty salonu. Taka ścianka może być wykonana z różnych materiałów, na przykład z luxfery, dzięki czemu nie będzie ona tylko osłonką, ale dodatkową ozdobą. Drugim pomysłem jest zastosowanie różnego rodzaju parawanów, które można składać, odkładać i przesuwać. Pożądane są głównie te lekkie modele, które może przenosić drobna kobieta, by dopasować je do swoich preferencji. Dzięki bogatemu wykończeniu takich parawanów, każdy jest w stanie znaleźć dla siebie ten odpowiedni, który zapewni spokój pani domu. Plusem takiego parawanu jest na przykład to, że można go rozłożyć dosłownie wszędzie – jednocześnie pozwala na rozmowę z gośćmi i chowanie się za nim, kiedy należy przełożyć jedzenie na talerz bądź pilnować gotującej się zupy. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, umożliwiające postawienie otwartej kuchni w dużym salonie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments