poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaOgrzewanieKocioł gazowy dwufunkcyjny - z zamkniętą komorą spalania

Kocioł gazowy dwufunkcyjny – z zamkniętą komorą spalania

Kotły gazowe cieszą się popularnością nie bez powodu – są wygodne w użytkowaniu, a także są niskie w utrzymaniu. Do tego są bardzo bezpieczne, jeżeli są sprzedawane jako całość z zamkniętą komorą spalania. Kotły gazowe dwufunkcyjne, z zamkniętą komorą spalania, nazywane są inaczej kotłami turbo. To rewelacyjne rozwiązanie do każdego domostwa.

Budowa takiego kotła

Kocioł gazowy jest wybudowany w ten sposób, że ruch powietrza, które jest zasysane z zewnątrz, wymusza ruch spalin w środku urządzenia. Taki kocioł nie potrzebuje ogromnych przestrzeni, może być z powodzeniem zamontowany w kuchni lub łazience, dla wygody domowników. Minimum takiego pomieszczenia to około 6m2. Wnętrze, przez odpowiednią budowę, także się nie ochładza, dlatego może być taki kocioł umieszczony praktycznie wszędzie. Dwufunkcyjność polega na ogrzewaniu pomieszczeń, a także zapewnieniu ciepłej wody domownikom. Zaś montowanie takiego kotła gazowego nie jest skomplikowane, ze względu na to, że przewody kominowe nie muszą iść tylko poziomo. Warto także wiedzieć, że temperatura, która potrzebna jest do ocieplenia wody, to około 30 sekund. To bardzo krótki czas, który zapewnia nam komfort korzystania. Ta cecha jest istotna, ponieważ wielokrotnie nie mamy czasu, aby czekać przez kilka minut na ciepłą wodę, zwłaszcza, gdy zmęczenie bierze górę.

Kotły gazowe

Kotły gazowe dwufunkcyjne, z zamkniętą komorą spalania, są popularne na rynku, więc na rynku można ich znaleźć wiele. Każdy z nich jest na swój sposób pożądany, ale mają one także kilka minusów. Przede wszystkim dbają o ciepłą wodę tylko wtedy, gdy jedno ze źródeł tej ciepłej wody jest włączone. Oznacza to, że gdyby jednocześnie jedna osoba korzystała z wody w łazience, a druga korzystała na przykład z kranu w kuchni, jedna z tych źródeł wody puszczałoby wodę chłodną, niezagrzaną. Niemniej jednak to mały problem, biorąc pod uwagę niską cenę i wygodę, a także bezpieczeństwo urządzenia. Warto się nim zainteresować i zakupić, zwłaszcza do małego mieszkania, które nie posiada wielu łazienek. To rozwiązanie idealne dla rodzin z dziećmi, ponieważ dbają o bezpieczeństwo rodziny, które jest wartością nadrzędną. Dlatego, podczas budowania domu, warto zwrócić na nie uwagę.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments