poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPomieszczeniaBalkonJak urządzić balkon w bloku?

Jak urządzić balkon w bloku?

Urządzanie balkonu w bloku czasami może być nie lada metrażem, zwłaszcza przez mały metraż, utrudniający działanie. Pomimo trudności zawsze chcemy, aby balkon nie świecił pustkami, zwłaszcza wtedy, kiedy widać go z głównej ulicy. Warto zainwestować w jego ozdabianie czas i pieniądze, ponieważ efekt może powalić i domowników, i gości.

Kwiaty na balkonie

Kwiaty to jeden z najbardziej trafnych pomysłów, jakie można zrealizować na małym balkonie w bloku. Przede wszystkim warto wykorzystać ładne, wiszące donice. Można w nich zasadzić w okresie letnim truskawkę, która wyda owoce przy odpowiedniej pielęgnacji. Idealnie na balkonie sprawdzą się piękne bratki, begonie, pelargonie. Bardzo dobrze takie kwiaty będą czuły się w skrzynkach ustawionych zaraz koło ściany. Potężne skrzynie z kwiatami są jednym z lepszych pomysłów. Pozwalają na lepsze doglądanie roślin, a także umożliwiają stworzenie im odpowiednich warunków. Jeżeli mamy możliwość, warto zakupić drewniany stelaż w ciekawym kształcie i puścić po nim bluszcz – ten, który zrzuca liścia na jesień, uprzednio je przebarwiając. I ten gatunek bluszczu, który jest zimozielony. Po kilku latach i odpowiedniej pielęgnacji, bluszcz ogarnie cały balkon, nadając mu niesamowitego charakteru.

Siedziska na balkonie

Na małym balkonie, jeżeli jest taka możliwość, można zamocować niewielką huśtawkę lub umieścić inne, niewiszące już siedzisko. Może to być worek do siedzenia z wypełnieniem lub też duże poduszki, które można układać tak, jak się podoba. Kolor mebla lub poduszek warto dobrać do pod kolor poręczy balkonu. Jeżeli jest on dla nas zbyt nudny, warto zastosować najpierw ciekawą, materiałową osłonkę na poręcz, a potem dobrać do niej akcesoria. Na podłodze, jeżeli wybieramy poduszki, warto położyć sztuczną trawę wysokiej jakości, która dobrze przypomina prawdziwą, miękką trawę, dzięki czemu balkon będzie przypominał kawałek ogrodu. Dodając do tego kwiaty, stworzymy ciekawe miejsce, w którym spędzanie czasu będzie czystą przyjemnością.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments