sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaProduktyJak wybrać najlepsze koce według materiału?

Jak wybrać najlepsze koce według materiału?

Wybór odpowiedniego materiału na nowy koc nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Materiał powinien opierać się na indywidualnych preferencjach: od snu po wszelkie problemy związane z alergią – jest koc dopasowany do twoich unikalnych potrzeb. Niektórzy ludzie wolą puszysty koc, podczas gdy inni wolą gładką teksturę. Aby pomóc Ci wybrać najlepszy koc dla siebie, oto kilka typowych materiałów na koc i ich zalety.

Koce bawełniane

Koc wykonany w 100 procent z bawełny ma wiele pożądanych cech. Koce bawełniane są miękkie i hipoalergiczne, dzięki czemu idealnie nadają się dla alergików, niemowląt lub osób o wrażliwej skórze. Koce bawełniane dobrze trzymają się po wielokrotnym praniu, zmniejszając gromadzenie się alergenów w mikroklimacie łóżka. Pledy z bawełny świetnie nadają się również na lato, ze względu na ich przepuszczalność powietrza. Nasza skóra może oddychać pod takim kocem, zatem pled pomaga regulować temperaturę i zapewnia chłód w upalną noc.

Koce wełniane

Gdy pogoda się popsuje i potrzebujesz dodatkowej izolacji w nocy, wełniany koc zapewni dużo ciepła. Jednak wełniany koc również dostosuje się do zmian temperatury. Oddychalność wełny i jej właściwości pochłaniające wilgoć odprowadzą pot i zapewnią komfortową, suchą temperaturę. Dodatkową korzyścią jest to, że wełna jest naturalnie ognioodporna, co sprawia, że ​​wełniane pledy są bezpieczniejsze w użyciu w pobliżu źródeł ciepła niż niektóre włókna syntetyczne, które mogą się stopić. Niektóre wełny mogą swędzić, ale większość nowoczesnych wełnianych koców jest gładka, lekka i stanowi dobrą opcję na całoroczny komfort.

Koce z mikrofibry

Niektórzy ludzie są wrażliwi lub uczuleni na wełnę, ale potrzebują koca o porównywalnej miękkości i ciepła, co czyni z mikrofibry odpowiednią alternatywę. Mikrofibra wykonany jest z materiałów syntetycznych, ale ma wiele takich samych właściwości jak wełna. Pomaga odprowadzać wilgoć z dala od ciała i zapewnia ciepło w zimną noc, jednak jest lżejszy niż wełna. Mikrofibra jest szczególnie popularna wśród dzieci i jest dostępnych wiele różnych rodzajów. Koce z mikrofibry  można prać i suszyć w domu w celu wygodnego czyszczenia.

Koce akrylowe

Często stosowany jako inna alternatywa dla wełny lub kaszmiru, akryl jest ciepły, lekki i hipoalergiczny. Akryl może naśladować wrażenie włókien naturalnych, ale o wiele łatwiej jest go pielęgnować. Koce akrylowe można prać w pralce, aby ułatwić czyszczenie w domu, a ich kolory nie znikną po jednolitym praniu. Syntetyczna konstrukcja akrylu jest również odporna na spożywanie moli po przechowywaniu.

Koce z poliestru

Jeśli chcesz niedrogi koc wykonany z trwałego materiału, poliester jest idealną opcją. Poliester wytrzyma pranie i suszenie przez wiele lat bez utraty koloru lub kształtu i z reguły kosztuje mniej niż naturalne tkaniny. Narzuty syntetyczne są ciepłe, ale przyciągają elektryczność statyczną i nie oddychają ani nie pozwalają na ucieczkę wilgoci. Dlatego dobrym wyborem jest koc wykonany z mieszanki poliestru i bawełny lub innych naturalnych materiałów to dobry sposób na uzyskanie wytrzymałości poliestru bez utraty miękkości i oddychalności włókien naturalnych.

Gotowy wymienić swój obecny koc? Zmierz swoje łóżko, wybierz najbardziej przytulny materiał w naszym sklepie indelo.pl i ciesz się komfortowym odpoczynkiem i snem.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments