Czas, w którym nasz dom zdobi drzewko świąteczne, jest jednym z najpiękniejszych okresów w roku. Dzięki drzewku każdy dom nabiera niepowtarzalnego, niemal magicznego charakteru. Jak dopasować drzewko świąteczne do wystroju wnętrza i maksymalnie podkreślić jego urok?

1. Idealne drzewko świąteczne: jakie powinno być?

2. Dopasuj drzewko świąteczne do wystroju: 5 ważnych rad

        Przystrajanie drzewka świątecznego jest elementem tradycji, którą chętnie przejmują kolejne pokolenia. Dla podkreślenia urody drzewka oraz charakteru wnętrza, ważne jest jednak nie tylko to, w co ubierzemy choinkę, ale również czy dopasujemy ją odpowiednio do pomieszczenia, które będzie ozdabiać przez kolejne dni, a nawet tygodnie.

1. Idealne drzewko świąteczne: jakie powinno być?

        Jedną z największych zalet drzewek świątecznych jest to, że wcale nie muszą być ogromne i drogie, aby pięknie ozdobić pomieszczenie, a wszystkich domowników wprawić w świąteczny nastrój. Potwierdzają to drzewka świąteczne w sklepie Wonder – nawet najmniejsze z nich, przywodzą na myśl niezwykłą magię świąt.

        Ważne, żeby wybierając drzewko w sklepie i decydując się na konkretne ozdoby, przemyśleć koncepcję i dopasować ją wnętrza. Oczywiście podczas wyboru ozdób, dużą rolę odgrywają względy estetyczne. Ale to energia i serce, jakie wkładamy w zakup i ozdabianie drzewka świątecznego, nadają mu najwięcej uroku i podkreślają wszystko, co w świętach najcenniejsze.

         2. Dopasuj drzewko świąteczne do wystroju: 5 ważnych rad

         Jeżeli należysz do tych osób, które nie wyobrażają sobie świąt bez choinki, odwiedź sklep Wonder i poszukaj drzewka dla siebie. Pomoże ci w tym 5 prostych rad, jak dopasować drzewko świąteczne do wystroju wnętrza:

  1. Jeśli pomieszczenie jest jasne, choinkę ozdób w sposób lekki i zwiewny, wykorzystując ozdoby koronkowe, ażurowe i ozdobione mieniącymi kryształkami, które optycznie dodadzą lekkości.
  2. Tradycyjne drzewko w rustykalnym wnętrzu, świetnie uzupełnią ozdoby wykonane z naturalnych materiałów, np. wikliny.
  3. Nie próbuj na siłę wcisnąć na choinkę wszystkich ozdób, które wpadły ci w oko. Pstrokate drzewko pełne przepychu, nie będzie pasowało do żadnego wnętrza.
  4. W nowoczesnych aranżacjach świetnie sprawdzi się drzewko ubrane w jednokolorowe ozdoby.
  5. Dopasuj wielkość drzewka do wielkości pomieszczenia: zbyt duże drzewko nie wzbudzi większego podziwu, ale może za to przytłoczyć całe wnętrze.

A na koniec… pozwól domownikom dodać coś od siebie: własnoręcznie wykonane ozdoby mają swój niepowtarzalny urok i nadają drzewku oryginalności.