domy hybrydowe

Nowoczesny dom na miarę naszego wieku? Jeżeli jesteś pasjonatem współczesnego, innowacyjnego budownictwa, dowiedz się więcej o domach hybrydowych, które pozwolą ci poczuć się człowiekiem – również na miarę XXI wieku!

Czym są domy hybrydowe?

To domy, które są samowystarczalne. Przede wszystkim łączą się w całość, która składa się, na przykład, z pomp ciepła, domowych elektrowni i generatorów. Do takich domów można dodać studnię i własne ścieki, co nam daje mieszankę wybuchową. Są to domy bardzo inteligentne, dążące do nowocześniejszych rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań jest sterowanie domem ze znacznego oddalenia, na przykład za pomocą prywatnego telefonu czy tabletu. Dom myśli, kiedy człowiek, właściciel, wydaje mu polecenia. To XXI wiek w rewelacyjnej odsłonie, wręcz niepowtarzalnej. Nawet podczas wyjazdu, można obserwować, co się dzieje w domu i okolicy, ponieważ na smartfonie masz możliwość podglądu z kamerek rozstawionych na posiadłości. Pierwszy taki dom powstał w 2004 roku. Ten pierwszy dom mógł się pochwalić tym, że chociaż był postawiony za 700 tysięcy, to koszty jego użytkowania miesięcznie wynosiło zaledwie dwieście złotych. To ogromna różnica, ponieważ za samo mieszkanie w małym mieście płaci się nawet tysiąc złotych.

Cena postawienia takiego domu

Chociaż czasami koszty wybudowania takiego domu są spore, ta cena może nam się szybko zwrócić. Cena miesięczna użytkowania zależy przede wszystkim od ilości osób w domu, od zużycia energii. Niemniej jednak warto w taki dom zainwestować, ponieważ zwróci on się dużo szybciej niż zwykły dom murowany, stawiany również bardzo długo. Ceny sięgają do miliona złotych, ale, jak już wspominałam – wszystko może się zwrócić. W Polsce już są budowane takie osiedla, które składają się właśnie z takich domów. Ceny za metr osiągają około 3-4, a nawet 5 tysięcy za metr kwadratowy. Warto jednak zainteresować się takim domem, głównie ze względu na to, że jest on bardzo inteligentny i pieniądze na niego nie będą wydane bezpowrotnie.