niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaProjekty domówDomy w kształcie litery L

Domy w kształcie litery L

Domy mogą mieć różne kształty. Mogą być kwadratowe, najczęściej są prostokątne. Mają różnego rodzaju dobudówki. Mogą być też domy w kształcie litery L, które coraz częściej można spotkać w Polsce i projektach. Dzięki nowoczesnym zastosowaniom, takie domy są bardzo ciekawe i pozwalają na niecodzienne, piękne aranżacje wnętrz, które zaspokoją najbardziej wymagających.

Dom w kształcie L

Taki dom nie składa się z pojedynczej bryły, a z dwóch skrzydeł, które przylegają do siebie prostopadle. Obydwa skrzydła mają swoje zadania. Jedno z nich składa się z pomieszczeń typowo gospodarczych i komunikacyjnych. Drugie jest strefą dzienną, podzieloną na trzy części. Pierwsze skrzydło może być tworzone pod stronę wylotową – funkcjonalny garaż, w drugim zaś znajdziemy salon i pokoje sypialniane. Taki układ jest niesamowicie ciekawy i przede wszystkim poukładany. Należy jednak pamiętać o tym, że takie rozwiązanie wielkościowo musi zmieścić się na wybranej działce, by w późniejszych fazach budowania nie okazało się, że umieszczenie go jest niemożliwe. Należy też zwrócić uwagę na wielkość rodziny i jej preferencje, gdyż domy w kształcie L nie mają ogromnych przestrzeni.

Dobra inwestycja?

Domy w kształcie litery L są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla małej rodziny. Są oczywiście droższe niż stawiane domy tradycyjne. Ich wysoka cena wiąże się z układem, przez który budynek bardzo traci ciepło. A zimy są coraz bardziej mroźne – należy więc wziąć pod uwagę, że ciepło może kosztować nas o wiele więcej niż w innych domach. Niemniej jednak, część salonowa, dzienna, jest pięknie wyeksponowana i nasłoneczniona, co dla wielu bardzo dużo znaczy. Ludzie, lubiący przestronne i jasne pomieszczenia, z pewnością mogą zdecydować się na ten projekt domów. Chociaż koszty są większe, czasami również ważny jest komfort użytkowania i mieszkania. Dla niektórych znaczy to więcej niż wydane pieniądze i tego należy się trzymać. Projekty takich domów można zakupić przez firmy, polecane w Internecie, a także dokładnie je obejrzeć na stronach internetowych, zajmujących się takim budownictwem.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments