niedziela, 25 lutego, 2024

Bialo czarna kuchnia

Kuchnia, jako pomieszczenie, kojarzy nam się z ciepłym, rodzinnym bądź babcinym domem, w którym zawsze pięknie pachniało ledwo co wyciągniętymi z pieca wypiekami. Ówczesne kuchnie były jednym wielkim miszmaszem kolorów, najczęściej utrzymanym w jasnych tonacjach, bez toporności i surowości. Dzisiaj jest już inaczej, ale czy gorzej?

Biało-czarna kuchnia

Biało czarna kuchnia dla niektórych to połączenie, które daje bardzo brzydki efekt. Tak zwana szachownica nie jest przez wszystkich polecana i jest to całkowicie zrozumiałe, ale warto przede wszystkim zaznaczyć, że jest uniwersalna. To praktyczna, nigdy nie wychodząca z mody aranżacja, które zachwyci tylko i wyłącznie po dodaniu do niej odpowiednich wydatków. Nikt nie wyobraża sobie w kuchni czarnych ścian i białych mebli. Dużo lepszym sposobem na uchwycenie kontrastu między kolorami jest próba ich prywatnej interpretacji. Chodzi mi tutaj o dotarcie do pewnego zrozumienia, czym jest dla nas biały, a czym czarny. W kuchni takie połączenie zdaje rezultat, kiedy uwielbiamy styl glamour – do jasnych mebli dobieramy lśniące, czarne blaty z wytrzymałych materiałów, które pomogą nam zachować niesamowity wygląd całej kuchni. Innym, ciekawym połączeniem jest dobór czarnych płytek o głębokim połysku pomiędzy wiszącymi szafkami, a jasnym blatem. Inną moją propozycją jest biała kuchnia z jasnym blatem i czarna, potężna lodówka, górująca w niewielkiej kuchni, rzucająca się w oczy.

Czerń nie jest smutna w kuchni

Wielokrotnie słyszałam, że czerń zasmuca pomieszczenie, niszczy humor domowników, a także negatywnie się kojarzy. To jednak, jeżeli chodzi o wnętrza, kolor jak każdy inny. Nieumiejętnie pokierowana, może dawać właśnie takie niezbyt pocieszające wrażenie, ale czasami zmienia wystrój nie do poznania. Jeżeli nie lubimy bardzo delikatnych wnętrz, białych, jasnych, ona, jako dodatek ścienny lub w postaci mebla, sprawi, że kuchnia będzie bardziej surowa, nowoczesna. Wystarczy zastanowić się nad efektem u wykorzystać zasoby polskiego rynku, który aż prosi o zainteresowanie w kwestii biało czarnej kuchni.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments