domki drewniane całoroczne bez pozwolenia

Dom to inwestycja na długie lata, która może należeć do naszych dzieci i wnuków w przyszłości. Dom kojarzy się z ciepłym, intymnym kątem, do którego wstęp mają tylko najbliżsi. To symbol wygody, ale też trudu, jeżeli chodzi o jego wybudowanie. Domki drewniane całoroczne to nowość, która budzi powszechną ciekawość. Podobne do domków letniskowych, mogą z powodzeniem zastąpić nam tradycyjny, murowany budynek, będąc przy tym wygodnymi w obsłudze i pielęgnacji. Ba – można je stawiać bez pozwolenia i ogromnej papierologii, a ich projekty są dostępne w wielu sklepach online, trudniących się budownictwem tego typu.

Dlaczego domek drewniany?

Bo naprawdę może świetnie pełnić rolę domu tradycyjnego. Jest tak samo ciepły i wygodny, a nowoczesne projekty mogą zachwycać najbardziej wybrednych. Drewniane domy mają swoje odpowiednie zabezpieczenia przed utratą ciepła, dobrze obmyślony dach. Są także tanie i ogólnodostępne, praktycznie od ręki. Kosztują średnio do maks 90 tysięcy, a ceny zaczynają się nawet od 30 tysięcy złotych. To bardzo niskie ceny, biorąc pod uwagę koszty wybudowania budynku murowanego. Stawianie drewnianego domku zajmuje bardzo mało czasu, ponieważ, za dodatkową opłatą, składa go wykwalifikowana ekipa budowlana, wysyłana z firmy, od której zakupiliśmy domek. To wygodne rozwiązanie dla osób, które mają swoją działkę i chcą się na nią wprowadzić. Nie ma co się martwić o problemy z polską zimą – wiele takich domków jest odpowiednio wyposażona w nowoczesne piece i kominki, które za pomocą komina ogrzewają górę, jak i dół. Takie domki mają do 35m2, jeżeli chodzi powierzchnię zabudowy, ale mogą mieć rozłożyste piętro, w którym zmieści się czteroosobowa rodzina.

Wygodne rozwiązanie całoroczne

Takie domki można dokupić, ponieważ na określonej powierzchni działki, mogą stanąć nawet dwa takie domostwa. Można je efektywnie połączyć szklanym tarasem, tak, aby tworzyły jedną całość, za przysłowiowe grosze. Takie domki można malować na dowolne kolory, wybierać im kolor dachówek, a także dokupić dodatkowe materiały na taras. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią bliskość natury i własną wygodę.