domy kopułowe

Wiedziałeś, że są domy, które miłośnikom fantastyki związanej z kosmitami spodobają się najbardziej? Takie domy stawiane są także w Polsce. To kopułowa nowość na miarę XXI wieku, która wywołuje szok i zaciekawienie. Warto się nią zainteresować, dlatego, że to tani budynek, który jest nie tylko energooszczędny, ale i ekonomiczny. Pozwala nam na odpoczynek, a nie ciągłą pracę, ciągłe poprawki, ciągły pęd.

Dom kopułowy?

To dom, którego sobie nie wyobrażamy. Jest stworzony tak, że ma właściwie jedną ścianę, nie posiada kątów i dachu. Jego budowa nie jest trudna i skomplikowana, a cena zamyka się w ok. 20 tysiącach. Zdziwieni? Będziecie bardziej, słysząc o zaletach tego domu. Przede wszystkim kopuła jest energooszczędna i posiada wiele możliwości aranżacyjnych. Przez atrakcyjną cenę budowania, możemy zainwestować pieniądze w meble na wymiar, tak, aby dopasować się do budynku. To ekonomiczne rozwiązanie i warte zainteresowania. Taki dom jest odporny na kataklizmy i złe humory przyrody oraz pogody. Konstrukcja również jest wytrzymała, ponieważ nie posiada belek podtrzymujących. Łatwo się nagrzewa, dzięki kominkowi. Kula, co jest potwierdzone przez naukowców, jest bardziej sprzyjająca środowisku, bo jest z nim w pewnym stopniu kompatybilna.

Niesamowite domy kopułowe

Materiały, które wykorzystujemy do budowy takiego domu, nie są aż takie drogie, ponieważ nie używamy przy nim mokrych materiałów. Plusem jest także brak kosztownego dachu, a jednocześnie, co warto zaznaczyć, deszczułka będzie bardzo szybko spływać z dachu, przez okrągły kształt. W takim domu możemy pobawić się z własną kreatywnością, bo to od niej zależy, jak wygodnie będzie nam się mieszkać w takiej kopule. Ciekawostką, związaną z takimi właśnie domami, jest to, że są one tworzone z wiedzy, czerpanej z przeszłości. Nie bez powodów stare plemiona tworzyły domy okrągłe. Sprzyjały one samopoczuciu i tworzyły silną więź z naturą. Dlaczego więc nie warto powracać do swoich korzeni? Dlaczego warto nie iść o krok dalej?