aranżacja małej łazienki z pralką

Aranżacja małej łazienki z pralką to wyzwanie, które chętnie podejmujemy. Wiele osób nie uznaje posiadania pralki w kuchni, dlatego, że jest to dla nich niewygodne i niepraktyczne. Niektórzy uznają kuchnię za królestwo tylko i wyłącznie dla posiłków i nie wyobrażają sobie wyjmowania świeżej odzieży podczas gotowania zupy. Dlatego, chociaż łazienka jest niewielka, jest kilka metod na to, jak zmieścić w niej pralkę. Tak, aby wnętrze nadal było funkcjonalne.

Wymiary pralki

Średnie wymiary pralki to od 40cmx60cm do 60cmx60cm. Jest to dość spora przestrzeń, biorąc pod uwagę, że mała łazienka do 2-3 metry kwadratowe do maks 5 metrów. Wysokość takiej pralki to aż 85 cm. Na samej pralce nie da się ułożyć różnych rzeczy, ponieważ stare modele mają tendencję do mocnego wirowania, które wprawia w ruch przedmioty znajdujące się bezpośrednio nad nią. Czy można ją więc jakoś zabudować? Odpowiedź brzmi TAK! Sposobów jest kilka, w zależności od samej pralki, a także od naszej kreatywności.

Zabudowania pralki

Pralkę typu slim można zabudować pod umywalką. Są to małe, wręcz kompaktowe pralki dedykowane nowożeńcom bądź parom, które nie decydują się na potomstwo w najbliższym czasie. Taka pralka będzie bardzo funkcjonalna i mniej widoczna w małej łazience. Aranżacja małej łazienki z pralką polega też na pomysłowości. Czasami w pomieszczeniach znajduje się wnęka, właśnie przeznaczona na pralkę. Możemy umieścić w niej urządzenie i nie obawiać się, że zajmie nam za wiele miejsca. Jeżeli nie jesteśmy miłośnikami posiadania pralki na widoku, możemy zamontować przy wnęce kotarę lub zwykłą zasłonę prysznicową, która, na czas trwania przyjęcia lub wizyty gości, zasłaniałaby wnętrze wnęki. To dobry pomysł dla ludzi, którzy lubią ciekawe rozwiązania w łazience. Takie materiały zasłaniające często można wymieniać na inne, kolorowe lub w jednym kolorze, co wpływa także na wnętrze. W aranżacji małej łazienki z pralką nie może zabraknąć suszarki. Jednak jeżeli nie mamy na nią miejsca, odpowiednim wyborem pralki do małego metrażu jest zakup pralko-suszarki, która nie tylko wypierze naszą odzież, ale także ją wysuszy, dzięki czemu nie będziemy musieli przejmować się dodatkowym miejscem na stelaż do suszenia swoich ubrań. To wygodne rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze.