barierka na schody

Zabezpieczenie schodów to bardzo istotny element, który przydaje się do domów jednorodzinnych, w których mamy dzieci i zwierzęta, zwłaszcza psy. Taka barierka chroni przed wchodzeniem i schodzeniem z piętra. Zazwyczaj są one drewniane, mogą być jednak plastikowe, a nawet szklane, dzięki czemu pasują do każdego korytarza i domu.

Barierka na schody – po co?

Jak wspomniałam, barierka przydaje się w momencie, kiedy mamy małe dziecko, które zaczęło już chodzić. Kilkuletnie dzieci są szybkie i strach jest im obcy, dlatego podczas zabawy mogą spaść ze schodów, co skończyłoby się tragedią. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w niezbyt drogie, ale bardzo praktyczne barierki na schody. To samo tyczy się problemów z psiakami – można je odgrodzić w ten sposób od piętra, dzięki czemu nie będą biegać po mieszkaniu, na przykład wtedy, kiedy przyjdą do nas goście. Takie barierki mają odpowiednie zabezpieczenie przed otworzeniem i są bardzo mocne, w razie gdyby zwierzę było duże oraz silne. Wytrzymują napór dziecięcego ciała. Im droższe, tym lepsze, dlatego zainwestujmy raz, a porządnie w taką barierkę.

Rodzaje barierek na schody

Barierki są przede wszystkim drewniane – mają różnego rodzaju szczebelki, grubsze bądź cieńsze. Są pomalowane na różne kolory, najczęściej jasne, białe. Drewniane pasują do większości aranżacji, dlatego w znacznej przewadze znajdują się w sklepach stacjonarnych i online. Szklane konstrukcje są przeznaczone głównie do nowoczesnych pomieszczeń i nieco surowego wystroju. Takie balustrady są ciężkie i toporne i mogą ulec zniszczeniu, jeżeli nimi zabezpieczamy teren przed czworonogami. Szkło niemniej jednak prezentuje się bardzo ładnie, tak samo ładnie jak drewniane, niemniej jednak drewniane szczebelki mogą być bardzo artystyczne, wyrzeźbione w ciekawy sposób, dzięki czemu taka bramka nie jest tylko praktyczna, ale i pełni rolę dekoracji, zwłaszcza schodów. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, ponieważ przede wszystkim powinno nam zależeć na bezpieczeństwu najmłodszych i najmniejszych domowników – a rynek i jego oferta tylko nam to ułatwia.