sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaProjekty domówDomki na drzewie dla dzieci - inspiracje

Domki na drzewie dla dzieci – inspiracje

Domek na drzewie to marzenie wielu dzieciaków. Takie niesamowite domki występują w wielu książkach i filmach fabularnych, przeznaczonych dla młodszych widzów. Bardzo często takie domki pełnią rolę drugiego pokoju naszej pociechy, która staje się swoistą bazą danych. Jeżeli w ogrodzie mamy odpowiednio rozłożyste drzewo i możliwości, by stworzyć takie cudo, powinniśmy spróbować podjąć się tego działania. Nasze dziecko będzie zachwycone!

Własnoręcznie robiony domek

Nasze dziecko, kiedy stworzymy mu tak oryginalne miejsce do zabawy, z pewnością będzie widziało w nas superbohaterów. Nie chodzi tu więc o zapewnienie dziecku dodatkowego miejsca do zabawy, ale do pokazania, że rodzic jest w stanie pomóc mu spełniać marzenia. Nie chodzi tu o to też, by dorośli sami budowali domek, ale by i dzieci czynnie uczestniczyły w całym przedsięwzięciu. Takie wydarzenie może wzmocnić więzi rodzinne. Na początku potrzebujemy więc odpowiedniego miejsca, a także przyrządów, odpowiednich do tworzenia takiego miejsca. Przy projektowaniu, warto uwzględnić, że drzewo nie wytrzyma ciężaru domku i należy je zabezpieczyć przez odpowiedni podest, tak, aby było stabilne. Czasami warto „zatrudnić” do tego zadania męską część rodziny, która pomoże spełniać marzenia naszego dziecka, a prawdopodobnie także i nasze.

Po więcej inspiracji oraz udogodnień dla twojego dziecka zapraszamy na portal Bezpiecznybrzdac.pl

Kupny domek dla dzieci?

Nowoczesny domek dla dzieci to gotowe projekty, które można zakupić przez Internet lub kupić od ręki, jeżeli znajdują się w magazynie. Domki na drzewie, zakupione w ten sposób, są zamawiane przez pracowników firm. Plusem takiego wyboru jest przede wszystkim fakt, że dom na sto procent jest stabilny i nie ulegnie zniszczeniu przez niepokojące warunki atmosferyczne. Plusem jest także wykonanie i brak zmartwień, dotyczących całego przedsięwzięcia. To również dobry pomysł, zwłaszcza że już we własnym zakresie można udekorować i pomalować domek na różne sposoby. Tutaj również można nawiązać mocniejszą więź ze swoim dzieckiem – po zmontowaniu domku, wybrać się z nim do sklepu z farbami i wybrać odpowiednie kolory. To dobra zabawa, która jest nieco bezpieczniejsza, ale nadal wyjątkowa.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments