poniedziałek, 27 maja, 2024

Biurka dla dzieci – wybór

Biurko dla dzieci w ich własnym pokoju to mebel najbardziej konieczny. To przy nim spędzają czas po szkole, odrabiając pracę domową, grając na komputerze, czytając. Takie biurko powinno być więc przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Nie kupujmy najtańszego, wąskiego biurka, przy którym nie ma miejsca nawet na tablet i zeszyty.

Biurko dla dzieci – ale jakie?

Takie, które dopasuje się do twojego dziecka. Podczas siedzenia i nachylania się nad podręcznikami, bardzo łatwo utrwalić taką sylwetkę, zwłaszcza w młodym wieku. Warto więc zainwestować w biurko, które umożliwia jak najczęstsze wybieranie prostej sylwetki. Warto tez zastanowić się nad biurkiem, które rośnie wraz z naszą pociechą, bo i takie można dostać na polskim rynku. Dla pierwszoklasisty warto zakupić nieco droższe, ale bardzo funkcjonalne biurko z krzesełkiem. W większości takich modeli jednocześnie krzesełko i blat można ustawiać pod naszego malucha. Jeżeli wolimy zainwestować w wygodne krzesło i osobne burko, warto pamiętać, że w wieku 6-7 lat nasz maluch ma coś koło 120cm wzrostu. Wielkość blatu, najbardziej optymalna, to coś koło 70cm szerokości i głębokość około 50cm. Wysokość wynosi zaś 55cm, co daje nam pewien obraz prawidłowego pierwszego biurka. Pamiętajmy, że te robione pod osoby dorosłe, zupełnie mogą się nie sprawdzić dla dziecka. Nie każmy mu więc przy nim siadać, bo przez złe warunki maluchy nie chcą się uczyć. Należy też pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego oświetlenia, aby nie nadwyrężać oczu naszych dzieci. Oczy i plecy to bardzo ważne części ich ciała, które intensywnie się rozwijają w okresie wzrostu.

Jak ustawić biurko dla dzieci

Czasami w takich biurkach możemy regulować kąt, pod którym blaty mogą się znaleźć. To dość istotne, zwłaszcza wtedy, kiedy nasze dziecko lubi wiele artystycznych aktywności, takich jak malowanie i rysowanie. Przy biurku pod jakimś, nawet niewielkim kątem, bardzo dobrze się rysuje – a ciało maluszka aż tak się nie męczy. Aby nie męczyły się oczy, zakupione biurko ustawiamy w tym miejscu, by promienie słońca jak najlepiej padały na blat.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments