niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPomieszczeniaOgródProjekt ogrodowej altany

Projekt ogrodowej altany

Miejsce do wypoczynku w rodzinnym ogrodzie? Jeżeli brakuje ci i twojej rodzinie wyznaczonego terenu, które jest wyznaczone na świeżym powietrzu, ale jednocześnie ogranicza mocne promienie słoneczne, to warto zainteresować się altaną ogrodową i projektami, związanymi z tą konstrukcją. To świetne rozwiązanie dla małych i dużych rodzin!

Projekty altan ogrodowych – drewnianych

Altana to miejsce przede wszystkim rodzinne. Dzięki niej możemy spędzić w ogrodzie. Chroni nas i jednocześnie przynosi ukojenie w lecie, zwłaszcza na przełomie lipca i sierpnia. Projektów, gotowych i ogólnodostępnych na polskim rynku, jest wiele. Możemy kupić projekt u projektanta, który będzie jedyny w swoim rodzaju, bo zaprojektowany tylko dla siebie. To też jest jakiś pomysł, ponieważ modeli altan ogrodowych jest bardzo, bardzo wiele. Przede wszystkim są tak zwane altany tradycyjne, czyli drewniane, które są najbardziej popularne i, wbrew pozorom, bardzo ładne. Można w nich organizować romantyczne kolacje we dwoje bądź ciekawą zabawę we własnym ogrodzie, na przykład z okazji urodzin. To też sposób na odpoczynek wśród natury, bo jednak materiał, jakim jest drewno, pochodzi od naszej matki-ziemi. Dla miłośników natury zdecydowanie poleca się właśnie takie rozwiązania. Altany mogą być bardziej lub mniej zajęte, wszystko zależy od projektu. Mogą być bardziej toporne, z ozdobnymi, ażurowymi ściankami. Takie altany jednak, jeżeli nie są dobrze zabezpieczone, za kilka lat mogą ulec negatywnym warunkom pogodowym.

Projekty altan metalowych, nowoczesnych

Ostatnio na rynku altan królują altany bardzo nowoczesne, tworzone ze stalowych konstrukcji, które wytrzymają długie lata, nawet na okrutnym, polskim mrozie. Część z nich, w projektach, posiada spadzisty dach, na którym nie pozostaje ciężki, mokry śnieg. Dodatkowo można w nich łatwo umieścić instalację elektryczną, która pozwoli na używanie lamp, by oświetlić sobie przestrzeń. Metalowe altany są sześcio- i czworokątne, co wpasuje się w większość ogrodów, nawet tych tradycyjnych.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments