sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaProjekty domówDomki do 35m2 - bez pozwolenia

Domki do 35m2 – bez pozwolenia

Domy do pozwolenia do 35m2 to nowoczesne rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy chcą za niską cenę stworzyć swoje własne miejsce na ziemi. Takie domy to wielkie możliwości i brak tak sporych ograniczeń, jak w przypadku budowy tradycyjnego domu. Nie trzeba do niego załatwiać pozwolenia, ponieważ taki dom, który ma powierzchnię zabudowy do 35m2, wymaga jedynie zgłoszenia. Jest traktowany podobnie jak domek letniskowy.

Mieszkanie w bloku a mieszkanie w małym domku bez pozwolenia

Mieszkanie w bloku męczy. Przede wszystkim to wina mieszkańców, atmosfery miasta, samochodów na drodze szybkiego ruchu. W małym mieszkaniu brakuje nam ogrodu, chwili prywatności na świeżym powietrzu i tej nieocenionej wolności. Małe domy, które mają taką powierzchnię zabudowy, będą dla nas idealne, jeżeli denerwują nas wyżej wymienione rzeczy. Nie są to typowe domki letniskowe. Rynek polski aktualnie proponuje nam wiele domków murowanych, które pasują do tego typu zabudowy. Mają one zazwyczaj parter i piętro. Nie zawsze są zbyt reprezentacyjne, mają skośne dachy, ale są ciepłe i bardzo dobrze chronią przed zimnem. Ich budowa nie trwa długo. Można je zakupić już na stronie internetowej producenta takich budowli, wraz z montażem i przystosowaniem do terenu działki. Takie domy nie są drogie, kosztują do 100 tysięcy z różnymi udogodnieniami, dodatkowym ociepleniem, odpowiednim dachem. Można je wyposażyć tak, jak się tego pragnie, poza tym są dość mobilne. Brak fundamentów nie wpływa negatywnie na mieszkanie, ponieważ przy odpowiednim montażu, są bardzo stabilne.

Dom dla wszystkich

Takie domy przeznaczone są praktycznie dla wszystkich. Jeżeli mamy małą rodzinę, z pewnością wygodnie zamieszkamy w takim domku. Kolejnym plusem jest to, że nie trzeba bardzo długo zajmować się sprzątaniem takich pomieszczeń. Chwila moment i powierzchnia jest wysprzątana, ponieważ teren nie jest przestronny i ogromny. Takie domy są coraz modniejsze za granicą, gdzie występują na przykład jako domki holenderskie. W Danii, przy tamtejszym Legolandzie, podobne domki stoją na kilku hektarach, tworząc świetne warunki dla gości bawiących się w tym parku rozrywki. To ekonomiczne i wygodne domy, które zachwycają swoją nowoczesnością. Przemawiają za nimi same plusy, dlatego warto brać je pod uwagę, podczas decydowania się na wybudowanie własnego kąta na ziemi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments