aranżacja małej kuchni

Aranżacja małej kuchni? Niewielka przestrzeń nie nadaje się według ciebie do stworzenia w niej przyjemnego, kulinarnego kąta? Przekonam cię, że mała kuchnia to wiele rozwiązań, które można wykorzystać, aby wzbogacić swoje wnętrza. Wystarczy odrobina szperania w Internecie i przeglądania podanych przeze mnie rozwiązań.

Brak drzwi w małej kuchni – klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu może być już wyrzucenie z kuchni drzwi, wymieniając je na ozdobne wyjście, na przykład w postaci drzwi harmonijkowych. Ciekawym, ale niezbyt popularnym rozwiązaniem są koraliki na drzwi lub tak zwana zasłona na drzwi. Wynika to z tego, że nie pasują do każdej aranżacji małej kuchni, ale, jeżeli uda nam się kupić ładne koraliki, pasujące do wnętrza, warto zainteresować się taką ozdobą. W samej kuchni zaś ograniczmy duże drzwiczki szafy, zainwestujmy w minikuchnię, nowoczesną i praktyczną, która nie zabierze nam dostatecznej ilości miejsca. Nowoczesność, związana z rozwojem mebli do kuchni, sprawia, że możemy szukać rozwiązań także przy meblach, które nazywają się kuchnią modułową. Kuchnia modułowa to nowość na rynku, w którą warto zainwestować, ponieważ takie meble zostaną z nami wiele, wiele lat. Taka inwestycja opłaci się też później, kiedy umiejętnie będzie układać przedmioty codziennego użytku. Ważne, by przy aranżacji małej kuchni nie zapominać o funkcji przechowywalni.

Sposób na szafki w małej kuchni

W małych kuchniach inwestujmy w otwarte półki, a nie w szafki, które zawisną na ścianie w kuchni, drastycznie zmniejszając pomieszczenie. Warto więc stworzyć półkę otwartą, na której pojawią się ozdobne słoiczki na przyprawy, filiżanki i tak samo przyjemne dla oka pojemniki na mąkę i cukier. W sklepach mamy wiele takich ozdób do dyspozycji i z pewnością wybierzemy coś odpowiedniego. Warto też zainteresować się wkładami do szafek, tak zwanymi organizerami, które pomogą zachować nam porządek na przykład w sztućcach. Takie wkłady nie kosztują wiele, są zazwyczaj wykonane z mocnego plastiku, który łatwo się czyści. Takie organizery można też zakupić dla saszetek z ziołami, jeżeli nie przepadamy za ich trzymaniem w słoiczkach.