niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaDomZmiana sprzedawcy prądu i oszczędzanie energii elektrycznej

Zmiana sprzedawcy prądu i oszczędzanie energii elektrycznej

Zużycie prądu w domu przekłada się, niezależnie od wielkości domu czy miasta, na największy spośród pozostałych rachunek. Jak najbardziej skutecznie oszczędzać na rachunkach za prąd i jak zmniejszyć jego zużycie w domu, są to pytania, które pojawiają się u każdego z nas po otrzymaniu kolejnego rachunku. Są dwa dostępne kierunki rozwiązania dylematu z wysokimi rachunkami za prąd, które nie wymagają od użytkownika dodatkowych inwestycji.

 

Zmniejszenie zużycia prądu w domu

Pierwszym rozwiązaniem jest zmniejszenie zużycia prądu w mieszkaniu lub domu. W kilka prostych kroków można szybko i skutecznie zmniejszyć swoje wydatki za energię elektryczną. Wymiana zwykłych żarówek na energooszczędne, a także ograniczenie do niezbędnego minimum wykorzystywanego sprzętu agd i rtv. W trakcie gotowania, pamiętaj, żeby zawsze przykrywać karnki pokrywkami, gwarantuje to szybsze zagotowanie, a w skutek mniejsze zużycia prądu. W użytku domowego największe zużycie ma lodówka, dlatego pamiętaj, żeby nie wkładać do niej nic ciepłego, a także nie trzymać długo otwartych drzwi. W przypadku gdy również używasz prądu do ogrzewania w domu, czy to do kotła gazowego czy do elektrycznego, warto zamykać pokoje, które nie są używane i skręcać w nich grzejniki, bo nie ma potrzeby grzania pustego pomieszczenia na darmo. Większość nowoczesnych kotłów ma funkcję wbudowaną lub możliwość podpięcia regulatora temperatury za pomocą którego można ustawić temperaturę w trakcie każdej pory dnia czy nocy z dokładnością co do dziesiątej stopnia celsjusza.

 

Zmiana sprzedawcy prądu

Drugim sposobem na zmniejszenie rachunku jest zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Kupowanie energii elektrycznej od dostawcy prądu, nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż często sprzedawcy prądu mogą zaoferować o wiele lepszą ofertę, która znacznie obniży Twoje rachunki. Wybierając Po Prostu Energia możesz mieć pewność, że Twój rachunek będzie mniejszy. Niezależnie czy szukasz sprzedawcy dla firmy czy dla domu, oferta będzie dopasowana specjalnie dla Ciebie, a cena Cię miło zaskoczy. Po Prostu Energia z myślą o komforcie swoich klientów oferuje najmniej stresowy sposób na załatwienie formalności, podpisanie umowy czy wprowadzenie do niej zmian. Wszystkie tego typu działania, można załatwić szybko i bez potrzeby wychodzenia z domu.

 

Oszczędzanie na rachunkach za prąd

Gdy stoisz przed wyborem między dwoma możliwościami, dwoma sposobami na zmniejszenie rachunku, który najlepiej wybrać? Który będzie lepszy? A co jeśli połączyć obydwa sposoby. Wybierz nowego dostawcę energii, takiego jak Po Prostu Energia, który zapewni ci najniższe możliwe stawki za energię elektryczną, a następnie skup się nad optymalizacją zużycia prądu w Twoim domu czy przedsiębiorstwie, jest to o wiele łatwiejsze niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Po kilku tygodniach nawet nie zauważysz dyskomfortu po wprowadzonych zmianach. Łącząc te dwie metody zminimalizujesz opłaty za prąd, co pozwala zaoszczędzić do kilkuset złotych w przypadku domów, a nawet do kilku tysięcy złotych w przypadku firm.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments