Połączenie płyty gazowej z designem płyty indukcyjnej

Połączenie płyty gazowej z designem płyty indukcyjnej

 

Spoglądając na nowoczesne płyty gazowe, trudno się dziwić, że w ostatnim czasie zyskały one tak dużą popularność. Ich nietuzinkowy wygląd połączony z funkcjonalnością, a także oszczędnością sprawiają, że klasyczne kuchenki gazowe przechodzą do zapomnienia. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się o nich wszystkiego, co najważniejsze…

 

  1. Płyty gazowe dla każdego stylu.
  2. Ekonomiczne rozwiązanie.
  3. Przyjemne i łatwe użytkowanie.
  4. Zapewnij sobie i najbliższym bezpieczeństwo.

 

Podczas budowy domu czy też remontu mieszkania staramy się, aby każdy szczegół podczas aranżacji wnętrza był idealnie dopasowany pod wybrany styl, ale również i funkcjonalny. Tyczy się to szczególnie kuchni, w której w końcu statystycznie spędzamy bardzo dużo czasu. Nic więc dziwnego, że celujemy w rozwiązania innowacyjne, które będą nam służyły na najwyższym poziomie przez bardzo wiele lat. Takie właśnie są płyty gazowe, bezsprzecznie wskazywane jako najlepsze możliwe rozwiązanie.

 

Płyty gazowe dla każdego stylu

 

Jeśli rozważamy wybór płyty gazowej i obawiamy się, czy będzie pasować do wybranego przez nas stylu, możemy spać spokojnie. Ilość zadowolonych posiadaczy wyraźnie wskazuje, że rozwiązanie to idealnie komponuje się niemal z każdym designem. Taki stan rzeczy zawdzięczamy prostocie i jednoczesnej klasie w ich wykonaniu, czym charakteryzują się zwłaszcza płyty gazowe Optimex. Z powodzeniem dobierzemy odpowiednią płytę zarówno do stylu nowoczesnego, jak i klasycznego, stwarzając coś wręcz wyjątkowego.

 

Ekonomiczne rozwiązanie

 

Jednakże płyty gazowe to nie tylko wygląd. Swoją popularność zyskały również dzięki oszczędnościom, jakie odnotujemy. I nie są to kwoty symboliczne, gdyż zużycie gazu maleje aż o 50%, w porównaniu do klasycznych kuchenek. Taki stan rzeczy zawdzięczamy sposobowi pracy płyty gazowej. Otóż, kiedy ją uruchamiamy, nie działa ona bez przerwy, nagrzewa się do odpowiednego momentu, po czy następuje wyłączenie. W momencie gdy temperatura spada, palnik ponownie się uaktywnia a płyta nagrzewa. Co więcej, na płycie znajduje się specjalne miejsce przeznaczone np. do podgrzewania gotowych dań – gromadzi się tam ciepło podczas gotowania, które również możemy wykorzystać!

 

Przyjemne i łatwe użytkowanie

 

Dzięki temu, że płyty gazowe nie posiadają klasycznych palników, ich czyszczenie jest bardzo proste i zarazem przyjemne. Nie musimy już marnować czasu na monotonne szorowanie, które niejednokrotnie należy powtarzać co gotowanie. Płaska powierzchnia płyty pozwala na szybkie mycie i zapobiega gromadzeniu się brudu. Co więcej, prosty, intuicyjny panel sterowania pozwoli każdemu domownikowi na szybkie przyswojenie wiedzy obsługi płyty: gotowanie nie sprawi nikomu trudności!

 

Zapewnij sobie i najbliższym bezpieczeństwo

 

Bezpieczeństwo w kuchni, czyli miejscu specyficznym, powinno być priorytetem dla nas wszystkich. Jest to więc kolejny argument przemawiający za płytami gazowymi. Posiadają one aż dwukrotnie więcej zabezpieczeń jak klasyczne kuchenki gazowe! Cały proces spalania odbywa się wewnątrz, gdzie energia cieplna zamieniania jest na promieniowanie podczerwone. W momencie wykipienia podczas gotowania, płyta automatycznie przerywa swoją pracę, dając o tym znać specjalnym sygnałem dźwiękowym, co jest szczególnie ważne kiedy wykonujemy kilka czynności jednocześnie, łącząc np. gotowanie i sprzątanie. Wysokiej jakości płyty gazowe nieustannie informują nas na wyświetlaczu o jakości gazu, jego poziomie w butli czy też ciśnienia i procesie spalania.