poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaDomProjekty domów szkieletowych

Projekty domów szkieletowych

Domy szkieletowe zdobywają popularność w Polsce od niedawna, ale już są uznawane za jedne z najlepszych rozwiązań. Do największych zalet domów szkieletowych należą tańsze koszty budowy oraz krótki termin realizacji. Projekty domów szkieletowych są wysoce nowoczesne i wzbudzają duże zainteresowanie.

Dom szkieletowy, czyli jaki?

Dom szkieletowy swoją nazwę wziął przez charakterystyczny sposób konstrukcji budynku. Składa się on z drewnianych, gotowych szkieletów, które stanowią następnie szkielet domu. Drewno wykorzystywane do tworzenia szkieletów budynków jest specjalistycznie prefabrykowane. Poddane impregnacji i procesom wzmacniania drewno staje się wytrzymałe i zdolne zapewnić komfort i świetność domu przez długie lata. Projekty domów szkieletowych są od dziesięcioleci wykorzystywane w Stanach Zjednoczonych i wielu innych państwach. Trend ten, przybywszy do Polski, został zaadaptowany do warunków klimatycznych kraju, by w pełni odpowiadać potrzebom inwestorów.

Projekty domów szkieletowych, na co zwracać uwagę?

Projekt domu w dużej mierze decyduje o tym, jaką jakością i wytrzymałością będzie cechował się powstały na podstawie projektu budynek. Dla własnego komfortu warto decydować się wyłącznie na najlepsze projekty domów szkieletowych. Na co zwracać uwagę?

  • Zdecyduj, jaki metraż jest Ci naprawdę potrzebny. Duże domy są bez wątpienia piękne, ale wiążą się z większymi kosztami wiążącymi się z utrzymaniem domu.

  • Uważaj na projekty domów podejrzanych firm lub takie, które są dużo tańsze od innych ofert na rynku.

  • Przed wyborem projektu domu, dobrze się zastanów. Ponadto nie wahaj się pytać o szczegóły i wszystkie interesujące Cię parametry.

  • Pamiętaj, że w gotowym projekcie domu można dokonać drobne zmiany, ale często wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Ilość dostępnych projektów domów szkieletowych pozwala na sprostanie potrzebom i możliwościom różnych inwestorów. Przy tej okazji warto wspomnieć, że drewniane domy szkieletowe doskonale wpasowują się w otoczenie, są nowoczesne i zarazem bardzo ciepłe i estetyczne. Każdy projekt zakłada maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, przy zachowaniu komfortu i przestronności.

Projekty domów szkieletowych parterowych i piętrowych

Domy szkieletowe nie stawiają przed architektami ograniczeń co do wielkości, czy ilości pięter budynku. Drewno wysokiej jakości, w dodatku odpowiednio zaimpregnowane, cechuje się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne.

Projekty domów szkieletowych obejmują zarówno domy parterowe, jak i piętrowe. Wybór spośród projektów parterowych domów szkieletowych wiąże się z perspektywą szybkiego zamieszkania w nowym domu. W dodatku koszt budowy parterowego domu jest znacznie niższy. W przypadku szkieletowych domów piętrowych koszty te nie będą znacznie wyższe, dlatego ostateczny wybór podyktowany jest indywidualnymi potrzebami inwestorów. Warto wziąć pod uwagę, że mniejszy dom jest łatwiejszy w utrzymaniu.

Często mówi się o tym, że idealny dom powinien być nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny. Dobrze, by inwestorzy również o tym pamiętali: w ten sposób mają wysokie szanse na wybór najlepszego projektu domu!

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments