poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPoradnikiFarba do ścian nie jedno ma imię! Designerskie farby do wnętrz!

Farba do ścian nie jedno ma imię! Designerskie farby do wnętrz!

Marzy Ci się nowoczesne wnętrze, urządzone jak z katalogu? Fascynuje Cię betonowy minimalizm albo inny oryginalny design, ale nie chcesz zrywać tynków ze ścian i inwestować nie wiadomo jakich pieniędzy na zmianę wystroju wnętrza? Wszystko to można osiągnąć w stosunkowo tani i na tyle prosty sposób, że nie wymaga nawet zatrudnienia fachowca. Wystarczy farba do ścian i akcesoria malarskie. Tyle tylko, że nie zwyczajna farba, ale taka, która całkowicie odmieni wystrój pomieszczenia!

Farby strukturalne – poczuj różnicę!

Farby już od bardzo dawna są jednym z najpopularniejszych sposobów na wykończenie wszelkiego rodzaju wnętrz. Przyczynia się do tego z pewnością bogactwo kolorów oraz rodzajów farb, a także prosty sposób ich nakładania. Praktycznie każdy jest w stanie pomalować ścianę i to bez żadnych większych problemów. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak szeroka jest oferta tego typu produktów i jak doskonale mogą one imitować inną formę wykończenia. Świetnym tego przykładem są strukturalne farby do ścian, za pomocą których można stworzyć niezwykle oryginalną aranżację.

Tego typu farby określane są również jako farby dekoracyjne lub tynki dekoracyjne. To ostatnie określenie wiąże się z bardzo gęstą konsystencją tego typu farb, która przypomina tradycyjny tynk. I podobnie jak on, w pierwotnej postaci ma formę sypką. Po nałożeniu takiej farby na ścianie otrzymujemy powłokę strukturalną, z charakterystycznymi dla betonu ubytkami i wżerami. Tego typu farby dostępne są w różnych kolorach. Bogatą ofertę farb strukturalnych i dekoracyjnych oferuje firma Magnat (np. Tynk Dekoracyjny Beton Magnat Style).

Farby tablicowe i magnetyczne

Ściana w domu, która pełni również funkcję tablicy? Dlaczego nie! Nowoczesne tablicowe farby do ścian to propozycja dla osób, które lubią niebanalne wykończenia wnętrz. Taka farba doskonale sprawdzi się zarówno w pokoju dziecięcym, jak i w kuchni czy nawet w salonie. Farby tablicowe posiadają niezwykle przyjemną w odbiorze matową strukturę, po której można pisać kredą. W przypadku farb tablicowo-magnetycznych można również przyczepiać do pomalowanych nimi ścian magnesy.

Farby tablicowe to jeden z najoryginalniejszych wynalazków ostatnich dekad, dzięki którym aranżacja wnętrz nabiera zupełnie innego charakteru. Przy czym takie farby świetnie sprawdzą się u osób z zacięciem artystycznym. Jeśli pokryjemy nią jedną ze ścian salonu, to możemy nanosić na nią wspaniałe rysunki kredowe, które można zmieniać na nowe, kiedy tylko nadejdzie odpowiednia inspiracja. Ściana pokryta farbą tablicową może być zatem ciekawym elementem dekoracyjnym! Bogatą ofertę farb tablicowych i magnetycznych oferują takie firmy jak Tikkurila i Magnat.

trendy_2019_najmodniejsze_kolory_scian_na_nadchodzacy_sezon_viverto_blog-(1)

Inspiracje malarskie warte uwagi!

Ściana pomalowana nawet zwykłą farbą wcale nie musi być nudna. Bez problemu można znaleźć szereg inspiracji, które z łatwością wprowadzimy w życie za pomocą szablonów malarskich. Dzięki nim bez większych problemów naniesiemy na ścianę nawet najbardziej skomplikowane wzory.

Urozmaiceniem wnętrz dekorowanych farbami do ścian jest również możliwość stosowania kilku kolorów, a dzięki taśmom malarskim możemy być spokojni o to, że wszystko będzie perfekcyjnie równe. Tym samym farba do ścian to doskonały sposób na aranżację oryginalnych i nowoczesnych wnętrz, który w porównaniu do innych rozwiązań, takich np. jak fototapety czy płytki wielkoformatowe, jest prosty w realizacji i stosunkowo niedrogi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments