niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaProduktyZielony dywan w pokoju dziecięcym

Zielony dywan w pokoju dziecięcym

Zielony to kolor harmonii. Tego właśnie potrzebuje twoje dziecko. Zielony dywan w jego pokoju będzie działał wyciszająco, a zarazem regenerująco. Jakie jeszcze korzyści zachęcą Cię do jego zakupu?

Piękno natury

Zieleń to kolor wiosny i lata. Wtedy wszystko zaczyna budzić się do życia. Natura przybiera różne odcienie tej barwy. Rosną liście na drzewach i wszystko znów zaczyna być radosne i zachęcające do życia. Tak właśnie działa na nas ten kolor, na dzieci również. Zieleń przekłada się na spokój, jakiego potrzebuje każde dziecko. Wśród tych barw będzie czuć się bezpieczne i szczęśliwe. Zareaguje tak samo, jak dorośli na pikniku w parku, na wycieczce w lesie, czy wyprawie pośród bujnych łąk-zrelaksuje się. I mimo że porównanie zieleni do natury jest po prostu dziecięco banalne, to nie można tego faktu kompletnie pominąć.

Pozytywny wpływ na dzieci

Dywany dla dzieci mają ogromny wpływ na ich samopoczucie. Każdy z nich wywołuje w dziecięcym umyśle, tak samo, jak u dorosłych inne emocje. Dywan zielony to jedyna propozycja pozwalająca dziecku na wyciszenie. Maluchy są pełne energii, poznają świat i czasem są tym najzwyczajniej zmęczeni i przytłoczeni. Przebywanie we własnym pokoju jest jednym ze sposobów na wyciszenie i chwilę samotności. Jednak to, co się w nim znajduje, zależy wyłącznie od rodziców. Właśnie dlatego zachęcamy do aranżacji dziecięcych pokoi w stonowanych naturalnych zieleniach. Czy dziecku potrzebny dywan w pokoju? Zdania są podzielone, ale zabawa na miękkim dywanie jest o wiele przyjemniejsza i wywołuje mniej bóli kolan. Jednocześnie sam dywan nie będzie nam się kojarzył ze szkolnymi klasami, czy szpitalnymi salami. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego jeden nauczyciel jest w stanie zapanować nad taką ilością uczniów? To zieleń sprawia, że dzieci są spokojniejsze i bardziej skoncentrowane na nauce.

Wybór idealnego dywanu do pokoju dziecka

Doskonale wiemy, że niektórzy z Was już widzą te obklejone i wieczne brudne dywany, których pranie zajmuje wieki. Niepotrzebnie. Na rynku znajduje się wiele propozycji bardziej funkcjonalnych produktów. Jednym z nich są oczywiście dywany zielone, które prezentuje sklep Topworld (https://www.topworld.pl/produkty/kolorystyka/dywany-zielone,2,37533). Kolekcja dziecięca dla chłopców, jak i dla dziewczynek to ciepłe odcienie zieleni połączone z bajkowymi akcentami. Modele z serii Ugo, Hop, Myk, Sus, czy Iwo wykonane zostały w taki sposób, aby brud był jak najmniej absorbowany. Odpowiednia struktura włosia pozwala na szybkie odkurzenie dywanu i nieskończoną radość z zabawy. Dajmy dzieciom to, czego potrzebują.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments