poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaOświetlenieZastosowanie taśm LED we wnętrzach. Przykłady

Zastosowanie taśm LED we wnętrzach. Przykłady

Nowoczesne oświetlenie już dawno przestało mieć formę tradycyjnych żarówek. Dziś coraz więcej osób i projektantów wnętrz korzysta z niezwykle wydajnych taśm LED. Produkty tego typu potrafią zmienić pomieszczenie nie do poznania. Wydobywają piękno każdej przestrzeni, dodatkowo sprawiając, że staje się ona funkcjonalna.

Czym są taśmy LED?

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się bardzo szybko. Jednak d wielu lat dużą rolę odgrywa zaprojektowanie funkcjonalnego oświetlenia. Aby stworzyć niepowtarzalną przestrzeń potrzeba czegoś więcej niż tradycyjne lampy ze zwykłymi żarówkami. Coraz częściej we wnętrzach różnego typu pojawiają się profesjonalne taśmy LED, czyli specjalne taśmy z zamontowanymi diodami.

Produkty tego typu wyróżniają się elastycznością, dlatego można je bez problemu dopasować do miejsc o różnej powierzchni. Dodatkowo taśmy da się przyciąć, co pozwala sprawnie dostosować rozmiar artykułu do danej przestrzeni. Większość artykułów tego rodzaju generuje różne kolory światła. W ten sposób można wybrać chłodną lub ciepłą barwę, a nawet różne barwy z całej gamy RGB.

Oświetlenie przedpokojów i klatek schodowych

Taśmy LED to idealne produkty pozwalające na zapewnienie bezpieczeństwa domownikom bądź użytkownikom obiektów publicznych. Oświetlenie tego typu sprawdza się przede wszystkich na klatkach schodowych oraz korytarzach. Diody można zamontować na konkretnych stopniach, na ścianach zaraz przy samej podłodze czy nawet na poręczach. Dzięki temu osoby poruszające się po danej przestrzeni widzą, gdzie stawiają stopy. Takie taśmy często stosowane są na drogach ewakuacyjnych. Sprawdzają się przede wszystkim w mieszkaniach, sklepach, lokalach usługowych oraz najrozmaitszych witrynach.

Oświetlenie łazienki

Specjaliści z firmy Onled zajmującej się dystrybucją oświetlenia LED zwracają uwagę, że produkty tego typu idealnie nadają się do łazienek:

W sklepach dostępne są specjalne taśmy LED o podwyższonym parametrze IP (IP65). Ten wskaźnik oznacza, że oświetlenie jest nie tylko odporne na kurz, lecz także na wodę. Można je zatem z powodzeniem montować np. wokół wanny, czy przy prysznicu. Taśmy LED idealnie nadają się do podświetlania luster, dzięki czemu z łatwością wykonany makijaż.

Poszukując produktów przeznaczonych do łazienki, należy dokładnie czytać opis techniczny i szukać tych z IP65 które są „zatopione” w silikonie.

Oświetlenie salonu i sypialni

Taśmy LED sprawdzają się także w salonach. Są bardzo eleganckie i wprowadzają do pomieszczeń miłą atmosferę, zwłaszcza gdy nie chcemy zapalać głównej lampy. Wyroby tego typu można montować tuż nad listwami podłogowymi. Stanowią idealne rozwiązanie, jeżeli chcemy podświetlić i zaakcentować konkretny element w pokoju. Taśmy mają różne rozmiary, dzięki czemu zmieszczą się nawet na półkach regałów. W sypialni czy garderobie nadają się do podświetlania szafy oraz szuflad.

Podświetlenie w kuchni

Ledowe oświetlenie w kształcie taśm sprawdzi się również w kuchni. Można je przykleić pod wiszącymi szafkami nad blatem. W ten sposób podczas przygotowania posiłków cała przestrzeń jest doświetlona, a my nie musimy wytężać wzroku, by wykonać poszczególne czynności.

Z takich rozwiązań korzysta coraz więcej osób. Projektanci wnętrz i architekci chętnie sięgają po nowoczesne pomysły aranżacyjne. To właśnie dzięki nim pomieszczenia stają coraz bardziej funkcjonalne. Taśmy LED, tak jak inne oświetlenie tego typu, jest też energooszczędne, co wpływa na znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments