Od tego, w jaki sposób zaprezentujesz towar w swoim sklepie zależy, jak wiele osób się nim zainteresuje. Dlatego należy dokładnie przemyśleć dobór mebli do lokalu, które pozwolą na korzystną ekspozycję produktów. Skutecznym rozwiązaniem mogą być np. przeszklone gabloty sklepowe. Dlaczego warto ustawiać je w sklepach i jak umieszczać w nich towary, by więcej osób je kupowało?

Gabloty sklepowe – sposób na ekspozycję towarów luksusowych

Niemal w każdym sklepie towary można podzielić na dwie grupy – standardowe i premium. Te ostatnie najlepiej zaprezentować w taki sposób, by klienci wiedzieli, że te produkty są lepszej jakości od pozostałych i warto się nimi zainteresować. Jak to zrobić? Rozwiązaniem są przeszklone gabloty sklepowe. Tego typu meble są często zamykane na klucz. To sprawia, że dostęp do nich jest utrudniony, co sugeruje, że znajdujące się w gablocie przedmioty są szczególnie wartościowe. Dodatkowo zamknięcie skutecznie zabezpiecza towar przed kradzieżą, co jest ważne w przypadku cennych produktów.

Co więcej, ze względu na swoją budowę, gabloty sklepowe wyróżniają się na tle pozostałych elementów wyposażenia lokalu. Dlatego też zwracają uwagę klientów, którzy podchodzą do nich i przeglądają zawartość półek. To właśnie sprawia, że wykorzystanie tego typu mebli może zwiększyć sprzedaż.

Kryteria wyboru gablot sklepowych

Ważny jest wybór właściwego projektu mebla – nie wszystkie gabloty sklepowe będą równie funkcjonalne. Szukając odpowiedniego rozwiązania,  zwróć uwagę na kilka elementów. Zacznij od sprawdzenia, czy konstrukcja wykonana jest z solidnego materiału (np. ze stali) i upewnij się, że będzie odporna na duże obciążenia. Jeśli zamierzasz prezentować w gablocie ciężkie towary, mebel musi być zrobiony z wytrzymałego tworzywa. Ważnym elementem konstrukcji są również półki – idealna gablota powinna pozwalać na regulację ich wysokości, np. dzięki specjalnym perforacjom. To pozwoli dostosować meble do aktualnych potrzeb lokalu.

Kolejną kwestią jest oświetlenie. Towar często korzystniej się prezentuje, gdy jest dokładnie oświetlony, dlatego warto stawiać na takie -> gabloty sklepowe jak od Producenta Vonart, które pozwalają na montaż lamp. Przy wyborze projektu, powinieneś się też kierować estetyką i względami wizualnymi. Najlepiej sprawdzą się gabloty, które można lakierować na różne kolory albo oznaczyć w taki sposób, by nikt nie miał wątpliwości w jakiej sieci sklepów się znajduje.

Jak ustawiać towary w gablotach?

Sam fakt, że masz w sklepie gabloty sklepowe nie wystarczy, by wzrosło zainteresowanie wystawianymi w nich produktami. Trzeba jeszcze zadbać o odpowiednie ułożenie towarów. Najważniejsza zasada? Wszystkie prezentowane w danej gablocie produkty powinny należeć do tej samej kategorii, alternatywnie można wystawić obok siebie towary komplementarne. Dzięki temu na półkach zapanuje porządek, a przeglądanie ekspozycji stanie się przyjemniejsze.

Istotnym czynnikiem jest też waga towarów. Te duże i ciężkie powinny się znajdować na najniższych półkach – dzięki temu będzie można z łatwością po nie sięgać i wkładać do wózka zakupowego albo koszyka. Poza tym zwróć uwagę na zagęszczenie asortymentu. Jeżeli będzie za dużo produktów na jednej półce, całość nie będzie się prezentować korzystnie.

Na co jeszcze warto uważać przy układaniu towarów?

Zastanawiając się nad ułożeniem towarów, pamiętaj, że gabloty nie powinny być puste, nawet w części – jeśli większość produktów zostanie wykupiona, należy szybko uzupełnić braki. Powinieneś też kontrolować, czy na gablocie są zamieszczone etykiety z cenami wszystkich wystawionych rzeczy. To jedna z najważniejszych informacji dla klienta. Zapominając o niej zmniejszasz szanse na zakup asortymentu z Twojego sklepu. Korzystając z tych wskazówek, na pewno uda Ci się w taki sposób wyeksponować towar, by więcej osób chciało zrobić zakupy w Twoim sklepie.

Artykuł został napisany przy współpracy z Przedsiębiorstwem Vonart Sp. z o.o.