System centralnego ogrzewania czasami nie wystarcza, aby utrzymać w budynku optymalny poziom temperatury, dlatego wiele osób szuka sposobów na dogrzanie poszczególnych pomieszczeń. Szczególnie w przypadku bloków, gdzie ogrzewanie wyłączane jest przez administrację z powodu zakończenia sezonu grzewczego, a temperatura powietrza na zewnątrz może jeszcze spadać. Również na czas awarii warto być przygotowanym, dlatego szukając dodatkowego urządzenia grzewczego, należy zastanowić się nad zakupem piecyka gazowego katalitycznego.
Jak działa piecyk katalityczny?
W przeciwieństwie do tradycyjnych piecyków gazowych, katalityczny jest wyposażony w płytę grzewczą, która jest jednocześnie katalizatorem. Piecyk napędzany jest na gaz płynny, co odpowiada za jego wysoką wydajność i walory grzewcze. Katalizator umożliwia pełne spalanie, dlatego podczas użytkowania piecyka nie jest czuć nieprzyjemnego zapachu gazu. Obsługa go jest niezwykle prosta, nie wymaga podłączenia do prądu, a butle z gazem są łatwo dostępne na stacjach i w większości sklepów. Jeżeli chcesz poznać opinie oraz bardziej szczegółowe informacje na temat zasad działania takiego urządzenia, zapoznaj się z artykułem „Piecyk gazowy katalityczny – czy warto w niego zainwestować?”. Piecyk dodatkowo posiada szereg zabezpieczeń, dzięki czemu nie ma ryzyka wybuchu, a proces konserwacji i czyszczenia, nie jest zbyt wymagający.
Gdzie sprawdzi się piecyk gazowy katalityczny?
Ze względu na mobilność i mało wymagającą obsługę, piecyk znajdzie zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, gdzie potrzeba dodatkowego źródła ciepła. Można go używać w domach, zakładach pracy, w biurze, czy w garażu. Należy jednak pamiętać, aby zapewnić w pomieszczeniu dobrą wentylację, gdyż w procesie spalania wytwarzana jest para wodna, odpowiadająca za dużą wilgotność powietrza. Piecyk gazowy katalityczny można w zasadzie stosować wszędzie, gdyż nie wymaga podłączenie do prądu, a jego użytkowanie nie stwarza zagrożenia.