Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego łóżka i materaca?

Przeprowadzka i remont mieszkania to najczęstsze sytuacje, w których myśli się o zakupie nowego materaca lub nawet całego łóżka. Pamiętaj jednak, że zdrowy sen należy ci się również wtedy, gdy nie chcesz zmieniać miejsca zamieszkania ani wydawać wszystkich oszczędności na kosztowny remont.

  1. Jaki powinien być dobry materac do spania?
  2. Dlaczego warto postawić na ofertę materacy Tempur?
  3. Najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie

Sprawdź więc, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów, aby nowe łóżko i materac służyły ci przez długi czas. Liczne badania potwierdzają, że dobry sen to nie tylko lepsze samopoczucie i zdrowie, ale też większa wydajność. Zadbaj więc o to, abyś mógł wraz ze swoimi bliskimi w jak największym stopniu korzystać z dobrodziejstw snu.

Jaki powinien być dobry materac do spania?

Materac, który zapewni ci dobry i zdrowy sen powinien charakteryzować się wysokim stopniem dopasowania do ciała. Jest to o tyle istotne, że każda osoba ma inny wzrost oraz wagę i trudno jest wskazać jeden uniwersalny model materaca, który sprawdzałby się we wszystkich przypadkach. Jeżeli szukasz materaca do dwuosobowego łóżka, wybierz taki, który znacznie ograniczy przenoszenie drgań. Dzięki temu nawet jeżeli jedna z osób będzie chciała w nocy wstać lub przewrócić się na drugi bok, to w żaden sposób nie zakłóci to snu jej partnera. Materac powinen być również praktyczny. Poszukaj więc takiego modelu, który nie będzie wymagał od ciebie wykonywania czasochłonnych czynności, czego przykładem jest przewracanie materaca na drugą stronę. Niektórzy producenci zalecają, aby robić to nawet raz na kilka tygodni. Zamiast tego kup materac, który nie wymaga tego typu działań. Jeżeli posiadasz w domu zwierzęta lub małe dzieci, dobrze jest pomyśleć o takim materacu, który będzie miał ściągany pokrowiec. Wówczas w przypadku pojawienia się większych zabrudzeń, w kilka minut ściągniesz pokrowiec i będziesz mógł go włożyć do prania.

Dlaczego warto postawić na ofertę materacy Tempur?

Cieszące się dużą popularnością wśród klientów w różnym wieku materace Tempur nie tylko spełniają powyższe kryteria, ale też mają kilka dodatkowych zalet. Pierwszą z nich jest to, że modele z oferty tego producenta redukują nacisk, dzięki czemu nie będziesz musiał co chwilę zmieniać pozycji, aby poczuć się komfortowo. Nawet przy częstym użytkowaniu zapewniają równomierne podparcie na całej powierzchni. Osoby, które cenią bezpieczeństwo bliskich docenią natomiast standard Oeko-Tex 100. Wszystkie pokrowce Tempur są testowane według tych wytycznych. Oznacza to, że nie zawierają szkodliwych substancji.

Najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie

Producent jest do tego stopnia pewny wysokiej jakości swoich produktów, że nie ogranicza gwarancji na materac do dwunastu miesięcy (co z reguły praktykują inne firmy), tylko wydłuża ją aż do 10 lat. Do tego dochodzi bezpieczna i darmowa dostawa, za którą nie będziesz musiał płacić. Dzięki temu niezależnie od tego, czy zamawiasz materac czy też wybierzesz łóżka Tempur, na pewno dotrą do ciebie w idealnym stanie. Nawet jeżeli zmieniłbyś zdanie w kwestii któregoś z zakupionych produktów, masz aż 30 dni na ewentualny zwrot. Przy większych zamówieniach możesz zrezygnować z płacenia gotówką i zamiast tego wybrać atrakcyjne raty z RRSO równym 0%. Dzięki temu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów takiego zakupu, a jednocześnie nie będziesz musiał od razu płacić za łóżka i materace. Na stronie sklepu internetowego, w którym zamówisz wszystkie te produkty, dostępne są również szczegółowe opisy, parametry, tabele rozmiarów oraz opinie klientów. Zapoznaj się z tymi informacjami, aby ułatwić sobie zakupy.