sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaProjekty domówMieszkanie w kamienicy

Mieszkanie w kamienicy

Kamienice to budynki, które kojarzą nam się być może ze starością i zaniedbaniem. Tymczasem kamienice potrafią mieć w sobie swój urok, także ze względu na wysokość ścian i odległość podłogi od sufitu, która może być duża, a raczej wystarczająca, by w takim mieszkaniu stworzyć antresolę. Na przykład.

Mieszkanie w kamienicy

Musi być mieszkaniem przemyślanym. Takim, które nie jest zlepkiem przypadkowo zaaranżowanych pokojów, ponieważ kamienice mają specyficzne wymiary. Wysokie sufity służą do różnych celów, ale przede wszystkim warto w takim mieszkaniu stworzyć antresolę, zwłaszcza gdy do dyspozycji mamy tylko jeden, ewentualnie dwa pokoje. To też dobre miejsce na wszelkiego rodzaju piętrowe łóżka lub piętrowe zestawy z biurkami dla dzieci. Dzięki miejscu jesteśmy w stanie zapewnić całej rodzinie własny kąt, w którym w spokoju można pracować i uczyć się. Zaletami kamienic mogą być jeszcze takie elementy, jak ciekawa elewacja, która może zachwycić miłośników takiej sztuki. Ściany, które zazwyczaj są bardzo grube, starannie wyciszają pomieszczenia, przez co nasza muzyka nie będzie przez sąsiadów słyszana. Szczekanie psa? Jakiego psa? Kolejnym plusem jest usytuowanie. Wiele kamienic znajduje się w centrum, a nie na obrzeżach miast, co daje możliwość do spędzania czasu poza domem, na przykład w pobliskim parku lub kawiarni.

Na pewno mieszkanie w kamienicy?

Zarówno blok, jak i kamienica, ma swoje minusy i plusy. Dwie strony medalu posiada przecież każde miejsce zamieszkania, myślę też, że nie ma tego idealnego domu, o którym wszyscy marzą. Kamienice ciężej ogrzać – przez cegłę, która nie chce się nagrzewać, więc zimą musimy postarać się o dodatkowe źródło ocieplania. Latem zaś czeka na nas chłodny pokój, sypialnia bądź salon, który będzie ulgą w ciepłe, a raczej gorące wręcz dni. Kamienice nie posiadają też parkingów – dlatego może towarzyszyć nam obawa o auto. Jednak pomimo tych wad, kamienice wydają się nam miłą odskocznią od bloków, miła i bardzo klimatyczną.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments