niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPomieszczeniaKuchniaKuchnia z barkiem - inspiracje

Kuchnia z barkiem – inspiracje

Kuchnia z barkiem to nowoczesna i bardzo przyjemna dla oka wizja kuchni, która potrafi zainteresować najbardziej wymagających ludzi. To sposób na wiele – na zaaranżowanie sporej kuchni, na podział salonu i kuchni, w przypadku, gdy te dwa pomieszczenia są jednym. To także sposób na szokująca stylizację, która sprawi, że pani domu szybciej będzie biło serce. Zapewniamy!

Kuchnia z barkiem?

Tak! Barek można postawić z wielu materiałów, a jego obecność sprawia, że pomieszczenie znacznie zyskuje na wyglądzie. Pasuje wbrew pozorom do wielu stylów i nie jest tak popularny, a szkoda. Barek może stanowić coś w rodzaju ścianki działowej, może nieco zdynamizować pomieszczenie, tak, aby przestrzeń salonu i kuchni nie zlewała się w jedno. Dzięki temu możemy pomyśleć nad nieco różnym charakterem obu pomieszczeń. To dobry sposób też na stworzenie dobrej imprezy, nie tylko rodzinnej – barek ułatwia komunikację między kuchnią a salonem lub jadalnią, jeżeli te przestrzenie są połączone. Stanowi też dodatkowe miejsce na przygotowywanie potraw, zwłaszcza w okresach przedświątecznych, kiedy to gospodyni potrzebuje kilku metrów kwadratowych na potrawy i ich półmiski lub miseczki, nie mówiąc już o zastawie. Takie rozwiązanie generuje nam jednocześnie dwie zalety w jednej – barek staje się, zwłaszcza dla mniejszej rodziny, stołem do spożywania posiłków i miejscem do przygotowywania ich. Proste, szybkie i ciekawe rozwiązanie.

Krzesła do barku

Krzesła do barku? Wbrew pozorom – żaden problem. Wybierzmy po prostu odpowiedniej wysokości krzesła, dostępne w sklepach internetowych i online. Warto przede wszystkim zainteresować się hokerami. Są to krzesła przeznaczone specjalnie pod tego typu zabudowę z płyty meblowej lub stworzonej metodą murowaną. Wysokie stołki, przypominające wyglądem te rodem wzięte z najlepszych pubów, są idealne dla wszystkim. Ich kształty są rożne, nie mówiąc już o użytych materiałach. Można wybrać z hokerów tworzonych z drewna, plastiku bądź eko skóry. Każdy z nich jest ciekawy i interesujący, a wybór zależy od stylizacji wnętrza.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments