łazienka biało szara

Szarość ma różne odcienia, nie zawsze ten kolor musi być zimny, stalowy i niezbyt przyjemny, zwłaszcza w białej łazience. Może być również dodatkiem w postaci akcesoriów łazienkowych i elementów zdobiących meble lub sprzęty. Łazienka nowoczesna to nie tylko surowe wnętrze. To także magia ciepłego, srebrnego odcienia.

Szarości w bieli łazienkowej

Szarości są modne, pasują czasami lepiej niż czerń czy biel. Moda zaś wiąże się z koniecznością kreatywnego działania. Połączenie tego koloru z bielą może dać świetny efekt. Ścianę możemy ozdobić szarą barwną nie tylko poprzez nałożenie farby, ale także poprzez tapetę lub różnego rodzaju dodatku. Kamienie – naturalne bądź nie – również ciekawie się sprawdzą. Szary nie jest kolorem, który może być tylko smutny. Ożywiając go za pomocą światła i tafli lustra, pozwalamy mu na ciekawe rozwinięcie metaforycznych skrzydeł. Szaro biała łazienka to wnętrze, z którego mogą skorzystać właściciele dużego i małego metrażu. Nie musimy bać się, że pomieszczenie będzie zbyt nieprzyjazne, o ile dobrze dobierzemy dodatki w postaci innych kolorów, nie tylko samej bieli. Warto jednak zauważyć, że białe ściany, również jasna podłoga i srebrne sprzęty, jak wanna czy umywalka, mogą zrobić bardzo wiele dobrego.

Dodatek do szaro białej kuchni?

Dodatki do łazienki? Przede wszystkim bezkonkurencyjne drewno, które, użyte jako blat czy podłoga, daje piorunujące, świetne efekty. Drewno sprawdzi się w drobnych dodatkach, takich jak mydelniczka czy kubek na szczoteczki. To teoretycznie niewiele, ale praktycznie może bardzo zmienić pomieszczenie. Dobrymi kolorami, które pasują do bieli i szarości, są wszystkie odcienie pastelowych barw, które możemy spotkać na polskim rynku. W tych kolorach możemy zakupić dodatki, lampy a nawet pokryć farbą meble. Jeżeli jednak chcemy pozostać na przykład przy drewnie, skorzystajmy z pięknych mebli, tworzonych ze sklejki lub prawdziwego drewna, które bezsprzecznie pasuje do takiej łazienki i takiej aranżacji.