łóżko domek

Nie każde dziecięce łóżeczko musi być nudne i mało przyjemne wizualnie. Architekci mebli zadbali także o naszych najmłodszych, wypuszczając na rynek łóżka, które przedstawiają domki. Nie są to oczywiście domki z krwi i kości. Budowa takiego łóżka przypomina wyglądem bardzo pierwotny szkielet domku, który można dowolnie ozdobić, na przykład cotton ballsami. To dobry wybór dla każdej dziewczynki do dziesięciu lat!

Łóżka czy domki?

Łóżka domki to przede wszystkim łóżka, które spodobają się dziewczynkom. Są one bardzo gustowne i dzięki wysokiemu stelażowi, który tworzy szkielet, na który można zarzucić koc czy inny miękki materiał. Nie jest to opcja trwała, dzięki czemu, w razie znudzenia, można całkowicie usunąć kotarę. To bardzo ciekawe rozwiązanie dla kreatywnych dzieci, które lubią mieć wpływ na wygląd swojego pokoju. Dlatego warto przedstawić dziecku właśnie taki model łóżka, ponieważ może on wyzwolić w maluchu pokłady pomysłowości na zabawy, związane właśnie z tym meblem. Łóżka domki są także sposobem na utrzymanie porządku w okolicy łóżka. Ciekawa forma pozwoli na, na przykład, dorobienie drążka na ubrania na kolejny dzień, dzięki czemu dziecko z ochotą może samo się ubierać. W ten sposób można je także zachęcić do samodzielności.

Odpowiednie łóżka dla dzieci?

Takie łóżka, nie zawsze sprzedawane z materacem, kosztują od sześciuset złotych w górę. Cena przekłada się jednak na jakość, ponieważ konstrukcja łóżka najczęściej jest stworzona z drewna, dzięki czemu jest jednocześnie lekka i stabilna, nie ma obawy o to, że może upaść na ziemię, na przykład podczas zbyt aktywnej zabawy. Najczęściej wybierane jest drewno sosnowe, które nie uczula i nie przyciąga niepotrzebnych lokatorów – gromad kurzu, które są częstym, ale bardzo niepożądanym gościem w pokoju dzieci. Dzięki temu nie musimy się bać, że łóżko stanie się wylęgarnią roztoczy, a dzięki dodatkowej, uważnej pielęgnacji materacu, mebel ten będzie w stu procentach bezpieczny. Warto więc zastanowić się, czy aby nie jest ono najodpowiedniejszym wyborem dla waszej kilkulatki.