poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaProjekty domówMieszkanie na poddaszu

Mieszkanie na poddaszu

Dom na poddaszu to wyzwanie, ponieważ skosy mogą utrudnić nam życie. Nie są one polecane osobom z chorym kręgosłupem, ale warto przyznać, że mieszkanie na poddaszu ma swój klimat, podobnie jak mieszkanie w kamienicy. Jeżeli jesteśmy typowymi artystycznymi duszami, musimy zainteresowanie się poddaszem użytkowym – nawet dla zaspokojenia własnej ciekawości. W końcu najlepsi, docenieni po śmierci artyści mieszkali właśnie na poddaszach.

Poddasze

Poddasze jest trudne do zaaranżowania, dlatego mam na początku jedną, najważniejszą poradę – stworzenie w tej lokalizacji tak zwanej otwartej przestrzeni. Niech meble nie przylegają do ścian. Salon na przykład może mieć taki układ, że większość siedzisk jest wysunięta na środek, tak, aby tworzyły kącik relaksacyjny. Telewizora nie wieszajmy na ścianie; jego także wysuńmy, uprzednio umieszczając go na stoliku RTV. Jeżeli poddasze posiada drewniane wzmocnienia, wykorzystajmy je do stylizacji całego pomieszczenia. Nie wciskajmy się na siłę ze stylem nowoczesnym, ponieważ drewno pasuje do wielu innych stylizacji, tak samo ciekawych. Podobnie zróbmy z rurami i rurkami, które wystają z sufitów i ścian – być może uda się je zaadaptować na odkrytą szafę na eleganckie ubrania lub te casualowe? Cokolwiek by to nie było, pamiętajmy, że lepiej poszukać aranżacji odpowiedniej do tego stanu poddasza, jaki zastaniemy, zaczynając w nim prace. To może bardzo ułatwić nam robotę. Dlaczego? Dlatego, że nie będziemy musieli na przykład maskować lub zamalowywać niechcianych miejsc czy elementów.

Mieszkanie na poddaszu

Być może do takiego mieszkania będziemy potrzebować w zimę dodatkowego ogrzewania, a latem – dodatkowego chłodzenia. Warto tym pamiętać, ponieważ słońce szybko nagrzewa dach, a tym samym całe pomieszczenie. Należy więc dokładnie przemyśleć konstrukcje i ewentualny system chłodzący, ponieważ nikt nie chce mieć codziennie otwartych okien, zwłaszcza wtedy, kiedy powietrze, kolokwialnie mówiąc, stoi. Pod tym względem mieszkanie na poddaszu może być mocno niekomfortowe.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments