niedziela, 25 lutego, 2024

Lampy do kuchni

Lampy do kuchni to wybór teoretycznie prosty, praktycznie – bardzo skomplikowany. Bowiem nie zawsze lampa pasuje do naszych wymagań, kiedy już zawiśnie na suficie. Dlaczego więc nie może zawisnąć na przykład na ścianie bądź pod półkami wiszącymi?

Lampy do kuchni – wybór

Rodzajów lamp jest tyle, ile pomysłów producentów. Pomysłów na ich zastosowanie – nieskończenie wiele. W zależności od stylizacji pomieszczenia na daną aranżację, wybieramy lampy bardziej lub mniej klasyczne. Klosze i całe konstrukcje zależą od naszych preferencji, więc tak naprawdę duża część dostępnych na rynku lamp będzie dobrym wyborem. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest dopasowanie, a zaraz później, a może i na tym samym poziomie – odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, stołu. Aby je wybrać, trzeba zrozumieć, jakiego oświetlenia w kuchni na pewno potrzebujemy. Przede wszystkim oświetlone musi być stanowisko przy kuchence, tak, aby światło docierało do zlewozmywaka. Czasami dokupujemy do kuchni okap, który jest wyposażony w światełka led, ale nie wszyscy inwestują w ten kuchenny element. Warto też wyposażyć półki, a raczej ścianę pod półkami taśmą ledową, która jest bardzo wygodna.

Kuchenna lampa sufitowa

Sufitowe lampy to także podstawa, niezależnie od tego, gdzie zawiśnie. Najczęściej umieszczamy je nad stołami i wysepkami kuchennymi, by dobrze oświetlały miejsce przygotowań posiłków. Wykorzystujemy, zwłaszcza do dużych pomieszczeń, przynajmniej dwie wyjścia na żarówki, to znaczy lampy podzielone na dwie lub trzy części, czasami także na cztery i pięć. Zazwyczaj są to klosze bardzo strojne, stworzone z żelaza lub plastikowych oraz szklanych elementów. Ich wybór powinien doskonale sprawdzić się w każdej kuchni, tak, aby żarówki były nie tylko energooszczędne i wytrzymałe, ale także aby światło dawało odpowiednią jasność. Praca w dobrze oświetlonej kuchni jest tym bardziej przyjemniejsza. Co jest jeszcze takie ważne przy wyborze takiej lampy? To, jak łatwo daje się nam czyścić. Warto o tym pamiętać.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments