niedziela, 14 lipca, 2024

Lampy do sypialni

Lampy do sypialni? Na polskim rynku, także zagranicznym, mamy setki pomysłów na to, jak oświetlić naszą sypialnię, niezależnie od jej aranżacji. Takimi pomysłami można swobodnie operować, ale przede wszystkim warto sobie ustalić, gdzie dokładnie takie światło nam jest konieczne i potrzebne.

Lampa w sypialni

Czy wiedziałeś, że odpowiednie oświetlenie może zadbać o twój dobry humor? Badania wykazały, że jasność odgania smutek i problemy, zmieniając je w igiełki radości. Dobre oświetlenie to też podstawa dla ludzi, którzy lubią spędzać dużo czasu w garderobie bądź przy szafie, i szukać swojej idealnej stylizacji na każdy dzień tygodnia. Warto wspomnieć o bibliofilach, którzy wręcz toną pod naporem nieprzeczytanych książek. Jak czytać szybko i dobrze? Podstawa leży w idealnym oświetleniu! Jakie to oświetlenie ma być? Przede wszystkim podzielmy wnętrze na kilka części. Rzućmy na sam środek sufitu dużą lampę sufitową, która daje bardzo szerokie pole światła. To jasne, że w sypialni, zwłaszcza kiedy jest ona dużym pomieszczeniem, światło nie dotrze do każdego zakamarka, dlatego właśnie przy garderobie przyda nam się lampa, który oświetli tę nieco ukrytą przestrzeń, zwłaszcza, jeżeli jest ona daleko od okna. Lampka przyda się miłośnikom książek, w postaci lampki nocnej, która umożliwi im czytanie do późnych godzin nocnych, ale jednocześnie nie sprawi problemu drugiej osobie w sypialni.

Jaka lampa?

Wybór lampy jest skomplikowany, jeżeli nie podjęliśmy próby zrozumienia, jakich źródeł tej energii tak naprawdę nam potrzeba. Dlatego tak ważne jest dobieranie dodatków pod aranżację wnętrza, a nie odwrotnie. Podczas zakupów zwróćmy uwagę na „zamglenie klosza”. Jak bardzo szkło jest nieprzezroczyste? A może wręcz odwrotnie – doskonale z dołu widać żarówkę, bo tak jest modniej i jaśniej? Klosze mogą też być bardzo mocno przydymione, dzięki czemu światło będzie przypominać tlący się ogarek. Wybór należy oczywiście od nas i od „jasności” aranżacji sypialnianej. Jeżeli postawiliśmy na jasne, kremowe i pastelowe kolory, światło powinno dawać przyjemny odcień. Jeżeli wręcz odwrotnie – powinniśmy się zastanowić, czy aby na pewno nam to pasuje. Przydymione klosze także są bardzo popularne i ładne.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments