niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPomieszczeniaOgródMeble ogrodowe – czym sugerować się podczas zakupu?

Meble ogrodowe – czym sugerować się podczas zakupu?

Dobrze urządzony ogród to miejsce relaksu i duma gospodarzy. W jego aranżacji liczy się wszystko – zarówno odpowiedni dobór i pielęgnacja roślin, jak też elementy dekoracyjne, oświetlenie i oczywiście meble. Jak wybrać te, które będą nam służyć długo i wygodnie?

Meble do ogrodu – trendy i tradycje

Od lat niezmiennie popularne są meble ogrodowe wykonane ze sztucznego ratanu. Są trwałe, estetyczne i na ogół odporne na wiosenne i letnie deszcze. Mając rattanowy stół i fotele, przy niepogodzie, czy opuszczając ogród przed snem, nie musimy chować ich do domu lub w inny sposób chronić przed deszczem. Na ogół wystarczy jedynie ustawić fotele – opierając je o stół tak, by woda ściekała z siedzisk.

Rattan ma jednak jedną wadę: lata mody na niedrogie meble wykonane z tego surowca sprawiły, że jest to rozwiązanie bardzo powszechnie spotykane, a co za tym idzie – pospolite. Jeśli chcesz mieć naprawdę oryginalnie urządzony kącik wypoczynkowy w ogrodzie, warto jest trochę więcej zainwestować. Na przykład w meble z drewna połączonego z kutym żelazem.

Oryginalnie” rzadko oznacza „tanio”

Niestety zakup nowych oryginalnych mebli może okazać się wydatkiem nie do przejścia jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grillowego. Z pomocą przychodzi kredyt przez internet na get-money.pl. Przy minimum formalności możemy uzyskać w wygodny sposób gotówkę na meble ogrodowe, które będą nam służyć latami – długo po spłacie obowiązania.

Solidne i estetyczne meble ogrodowe, to inwestycja we własne dobre samopoczucie przede wszystkim. Droższe, ale solidne i doskonale wykonane meble, są te po prostu bardziej trwałe, a ich wygląd często nawiązuje do klasyki ogrodowego wyposażenia, dzięki czemu są one ponadczasowe. Nie ulegają szybko ani zniszczeniu, ani wahaniom mody. Porównywalną pod względem oryginalności alternatywą dla solidnych, choć nieco droższych kompletów ogrodowych wykonanych z kutego żelaza i naturalnego drewna, mogą być jedynie meble wykonane samodzielnie.

O ile masz do tego talent, odpowiednie narzędzia i wolny czas, o który zwykle bywa najtrudniej.

Czym kierować się wybierając meble do ogrodu?

Zdecydowanie nie cena powinna decydować o tym, jak wyposażasz swój ogród. To miejsce, gdzie będziesz spędzać sporo czasu z rodziną i przyjaciółmi, więc przy wyborze mebli ogrodowych najbardziej powinien liczyć się styl, funkcjonalność i wygoda.

Najpopularniejsze od lat są zestawy mebli ogrodowych składające się z krzeseł lub ławek i stołu. Warto jest taki zestaw uzupełnić o duży parasol ogrodowy, o ile nie jest w komplecie ze stołem.

Bez względu na to, czy masz dzieci, czy nie, świetnym pomysłem jest też wygodna, ogrodowa huśtawka z daszkiem chroniącym przed nadmiarem słońca – idealne miejsce na leniwe, letnie popołudnie z książką.

Przy wyborze mebli watro też pamiętać, by nie „zagracić” przestrzeni nadmiernie. Wielkość ogrodowej powierzchni do umeblowania również ma znaczenie. Gdyby miał na tym ucierpieć styl i dobry smak, lepiej zrezygnować z dużego kompletu na rzecz skromnej ławy z wygodnymi siedziskami.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments