sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaBudownictwoCzemu warto wybrać balkony francuskie?

Czemu warto wybrać balkony francuskie?

Balustrady francuskie to nieodłączna część nowoczesnych projektów domów. Czemu warto się na nie zdecydować?

  1. Balustrady francuskie – co to jest?

  2. Balkon francuski – kiedy wybrać?

  3. Elementy do balustrad w balkonach

Balkon ma wiele zalet. Nie tylko stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku, ale też może przejąć część funkcji ogródka w mieszkaniach w blokach. Na balkonie możemy suszyć pranie i uprawiać kwiaty, a nawet warzywa i zioła. Nie każdy lokal jest jednak wyposażony w balkon, a w takich przypadkach jego dobudowa zwykle okazuje się niemożliwa. Namiastką zwykłego balkonu mogą jednak być balkony francuskie, które montować można nawet tam, gdzie konstrukcja budynku nie pozwala na jego stworzenie. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Jakie ma zalety?

Balustrady francuskie – co to jest?

Balkon francuski wyróżnia się tym, że nie posiada nawet minimalnych rozmiarów płyty. Składają się na niego wyłącznie balustrady francuskie, które są poprowadzone niemal idealnie w linii elewacji budynku. To detal, który jest stosowany przez architektów od kilkuset lat – pierwsze tego typu konstrukcje pojawiły się już w czasach baroku. Naprawdę dużą popularność zdobyły jednak teraz. Ich prostota i minimalistyczny charakter sprawiają, że doskonale sprawdzają się jako element nowoczesnych, oszczędnych realizacji.

balkon francuski

Balkon francuski – kiedy wybrać?

Największą zaletą balkonów francuskich jest na pewno fakt, że znacznie zwiększają nasłonecznienie pomieszczenia, wpuszczając do środka więcej promieni słonecznych. Kolejny atut, który z pewnością docenią miłośnicy prostej i eleganckiej architektury, to fakt, że nie zaburzają bryły budynku, harmonijnie się w nią wpasowując. W przypadku nowoczesnych realizacji najlepszym materiałem na budowę barierki okażą się z pewnością rury ze stali nierdzewnej, które nie tylko doskonale się prezentują, ale też są odporne na wilgoć. Świetnym dodatkiem do nich będą uchwyty do szyb umożliwiające montaż przeszkleń zwiększających bezpieczeństwo i atrakcyjność balkonu.

Elementy do balustrad w balkonach

Balustrady francuskie można zamówić jako gotowy produkt, stworzony dla konkretnego okna. Dużo mniej wydamy, jeśli zbudujemy je, wykorzystując elementy do balustrad systemowych, które można łączyć ze sobą na wiele sposobów. Elementy Balustrad nierdzewnych takie jak wspomniane przed chwilą uchwyty do szkła oraz poręcze i słupki ze stali nierdzewnej w połączeniu z dodatkami takimi jak daszki szklane dostępne są w ofercie firmy Avis, która jest ich producentem oraz importerem wyrobów zagranicznych marek.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments