niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaBudownictwoBalustrady systemowe dla schodów - czy warto w nie zainwestować?

Balustrady systemowe dla schodów – czy warto w nie zainwestować?

Balustrady systemowe dla schodów

Schody pełnią ważną rolę zarówno wewnątrz domu, jak i na podwórku. Dzięki nim możemy budować wyżej, niż tylko na jedno piętro, ale musimy także zadbać o to, aby były bezpieczne. Jednym z fundamentów dobrze skonstruowanej klatki schodowej jest odpowiednia, wytrzymała balustrada. Dlaczego warto zwrócić na nią równie dużą uwagę, jak na same schody?

1. Dlaczego warto zainwestować w dobrą balustradę?

2. Z jakich materiałów skorzystać?

3. Gdzie kupić i zlecić montaż?

Dlaczego warto zainwestować w dobrą balustradę?

Balustrada i wieńcząca ją poręcz to gwarancja naszego bezpieczeństwa na schodach. W przypadku, gdy poślizgniemy się lub niechcący pominiemy jeden stopień, to właśnie ten element konstrukcji zapewnia nam możliwość utrzymania równowagi i, co za tym idzie, uniknięcia upadku. Dlatego tak ważnym jest, aby każde schody i elementy do balustrad znajdujące się na naszej posesji czy w firmie zostały nie tylko dobrze zaprojektowane, ale i dobrze wykonane – w szczególności powinniśmy uważać na te klatki schodowe, które są dość strome. Dobrym przykładem może tu być spiralna, pionowa konstrukcja.

Z jakich materiałów skorzystać?

Dobrym materiałem na balustradę schodów są np. rury ze stali nierdzewnej. To nie tylko wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne materiał, ale także ciekawe wykończenie każdego nowocześnie urządzonego wnętrza. Drugim istotnym plusem stali jest też fakt, że ciężko ją uszkodzić, więc przy odpowiedniej konserwacji pozostaną w idealnym stanie przez lata. Czy elementy balustrad ze stali są drogie? Faktycznie ich cena nie jest najniższa, jednak z drugiej strony stosunek jakości do kosztu jest jak najbardziej adekwatny.

Wybierając balustradę do naszych schodów nie kierujmy się jedynie kosztami, ale przede wszystkim naszym bezpieczeństwem. Zakup byle jakiej barierki zapewne będzie dużo tańszy, ale z drugiej strony ryzykujemy, że w kluczowym momencie balustrada i poręcz nie zapewnią nam odpowiedniej stabilizacji i ochrony.

Gdzie kupić i zlecić montaż?

Gdy już zdecydujemy się na konkretne balustrady systemowe, warto zakupić je w dobrym sklepie, aby mieć pewność najwyższej jakości materiału i wykonania. W dobrym sklepie, zarówno internetowym jak i stacjonarnym, nie tylko otrzymamy pełnowartościowy produkt, ale także będziemy w stanie zamówić usługę montażu balustrady i innych elementów, takich jak np. uchwyty do szkła czy słupki ze stali nierdzewnej.

Balustrada i poręcz to bardzo ważna część schodów, ponieważ nie tylko stanowi ich zwieńczenie, ale także zapewnia nam ochronę w razie np. poślizgnięcia się na stopniach. Z tego względu powinniśmy zadbać, aby była ona wykonana z odpowiedniej jakości materiałów.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments