krzewy ozdobne kwitnące od wiosny do jesieni

Myśląc o kwiatach, przede wszystkim myślimy o pięknych i kwitnących roślinach, które ozdabiają nasz dom, a także ogród. Nie są zwykłe, nie są monotonne – kwitną pięknie od wiosny i od jesieni. Dlatego dzisiaj chciałam zwrócić uwagę na krzewy ozdobne, kwitnące przez ciepłe miesiące, od zimy do zimy.

Opieka i wybór kwiatów

Praca w ogrodzie nie jest łatwą i zawsze miłą pracą, ale sprawia, że człowiek jest szczęśliwy z jej efektów. Kwitnięcie kwiatów zasadzonych własnymi rękami wywołuje gigantyczną satysfakcję, która namawia do coraz to większego ingerowania w swoją własną naturę, zamkniętą przez ogrodzenie. Sadzenie krzewów ozdobnych, zwłaszcza kwitnących, to ciekawa sprawa, zwłaszcza, że wiele gatunków tychże roślin jest prosta w uprawie i pielęgnacji, zaś efekty są oszałamiające. Wybór kwiatów zależy oczywiście od warunków, jakie możemy im zaoferować. To bardzo ważne, ponieważ wpływa na rozwój rośliny. To, że krzew jest odporny na błędy i pomyłki sadzącego, nie znaczy, że rozwinie się w nieprzystosowanym do niego miejscu. Nawet najmocniejsze, najbardziej popularne rośliny nie poradzą sobie w trudnych warunkach. Poniżej stworzę przykład kilku ciekawych krzewów ozdobnych, które ciekawie wyglądają w ogrodzie, kwitnąc przez kilka najcieplejszych miejsc w roku.

Wybrane krzewy do ogrodu

Najbardziej polecanym krzewem ozdobnym jest powojnik wielokwiatowy, które ma swoje różne nazwy, w zależności od odmiany. Między innymi nazywa się Emilia Plater lub Betty Corning. To przepiękne pnącze, które może grać pierwsze skrzypce na naszej rabacie, ubogacając inne, bardziej zielone rośliny. Kolejnym gatunkiem jest również polecana hortensja ogrodowa, uniwersalny kwiat, a do tego magiczny. Kolor jego kwiatów zależy od pH ziemi, zaś ścięte zaraz po przekwitnieniu zachowują swój kolor. Nadają się do różnych, suchych kombinacji kwiatowych, ubarwiających mieszkanie. Ostatnim z najciekawszych tego typu roślin jest Budleja Dawida, która jest bardzo pożyteczna. Nazywana motylim krzewem, przyciąga nie tylko motyle, ale i inne owady, zwłaszcza pszczoły, tak potrzebne człowiekowi i naturze.