domy z drewna cena

Dom z drewna to dom, który nie tylko pięknie się prezentuje, ale i jest tańszy w budowie. Takie domy często można zamówić, wraz z projektem i przygotowaniem, na stronach online, korzystając z gotowych wzorców. To zdecydowanie dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy nie lubią czekać.

Dom z drewna – naturalny styl

Domy z drewna nie są tak ciężkie, w wyglądzie i budowie, jak domy tradycyjne. Są wbrew pozorom jednak bardzo wytrzymałe i nie boją się wielkich wiatrów, podtopień. Są tworzone z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie. Ogrzewane kominkami, stawiane w różnych kombinacjach, wygodne w budowie. Takie domy można postawić w metrażu domku bez pozwolenia – czyli 35m2, do nawet 150m2. Wszystko zależy od potrzeb kupującej rodziny, która musi się w nim zmieścić z całym dobytkiem. Cena jest więc przede wszystkim zmienną, zależącą od metrażu. Małe domki bez ocieplenia i blachodachówki kupimy już od 30-40 tysięcy złotych. Oczywiście wszystko kosztuje dodatkowe pieniądze, na przykład postawienie tego domu przez profesjonalną ekipę. Jest to cena rzędu kolejnych kilku tysięcy, co zależy od skomplikowanej struktury domu z drewna, zależy też od nakładu pracy, potrzebnej do prawidłowego postawienia, które nie wpłynie na stabilność i wytrzymałość domu.

Domy z drewna – dobry pomysł?

Mniejsze domki można postawić na bloczkach betonowych, dzięki czemu nie musimy wylewać pod dom fundamentów. Ciekawe rozwiązanie, które pozwoli na postawienie domu o powierzchni średniego mieszkania, w cenie mieszkania małego, kupionego w starym bloku. Warto zainteresować się wszystkimi możliwościami takich domów, tak samo, jak warto zakupić dodatkowe udogodnienia, jeżeli przy wybranym projekcie są one dostępne. Może to być malowanie, sama blachodachówka, specjalne zajęcie się źródłem ogrzewania w domu. Kupno takiego domu wiążę się z wygodą i pozytywnym podejściem do natury. Domy z drewna, ich cena i wygoda mówią same za siebie. A że na polskim rynku mamy ogromny wybór takich budynków – tym lepiej!