aranżacja małego salonu

Mały salon jest małym pokojem dziennym. To jasne jak słońce. Ale co, jeżeli uda nam się je optycznie powiększyć, tak, by na święta cała rodzina mogła siedzieć w jednym pomieszczeniu i doskonale się w nim mieścić? Oto siła aranżacji małego salonu!

Mały salon – dużo jasności

Jasność to podstawa w małym salonie. Ciemne, mocne kolory skutecznie optycznie zmniejszą jego powierzchnię, przez co będziemy czuć się w takim pokoju dziennym osaczeni. Kamienie, tapety, ciekawe farby pod względem faktury – mówimy im zdecydowane tak, jeżeli tylko mają jasne odcienie. Taki kamień dekoracyjny na przykład dobrze sprawdzi się jako ozdoba salonu. Ściana nim pokryta może rzucać się w oczy, dlatego warto na niej zawiesić telewizor, stwarzając przyjemny kącik telewizyjny. Należy też pamiętać, że salon to pomieszczenie wielofunkcyjne. Może być jednocześnie bawialnią, jadalnią i kinem domowym, jedynym w swoim rodzaju. Wszystko zależy od dnia i własnych planów, dlatego prócz jasnych kolorów, należy dobrze dobrać meble, tak, by pokój dzienny był jak najbardziej praktyczny.

Aranżacja salonu – ciekawe dodatki

Meble, które są dostępne na polskim rynku, są bardzo nowoczesne. Do małego salonu, w którym wspólnie chcemy spożywać posiłki, warto dokupić składany stół, który w każdym momencie można skutecznie ograniczyć, składając go. Warto, w przypadku małej rodziny, kupić stolik, który jest przytwierdzony do ściany i w każdym momencie można go również złożyć. Krzesła składane, chociaż powszechnie uznane za brzydkie, można kupić w Internecie za grosze, a potem je odmalować za pomocą spreya na różne ciekawe kolory. Fotele możemy wymienić na jedną sofę i przyjemną huśtawkę do salonu, zawieszaną na suficie, tuż obok kącika bibliotecznego. Sama biblioteczka niech będzie najciekawszym dodatkiem, ozdobą naszego pokoju dziennego. Kolorowe książki lub, wręcz przeciwnie, okładki ułożone kolorami, są bardzo przyjemnym elementem. Dla lubiących rośliny polecam kamienne doniczki, także drewniane, w jasnych kolorach, które sprawią, że nasz pokój nieco odżyje.